Ali İhsan Varol artık o kanalda!

Ali İhsan Varol artık o kanalda!

Ali İhsan Varol ile ilgili bomba bir haber geldi. Ünlü sunucunun el sıkıştığı kanal ortaya çıktı.

Ünlü sunucu Ali İhsan Varol, sevilen yarışma programı Kelime Oyunu'nun ardından yeni bir yarışma formatı ile televizyona muhteşem bir dönüş yapmaya hazırlanıyor.

73011-0.jpg

Kelime Oyunu yarışması ile popüler olan Ali İhsan Varol, bir süre önce yarışmayı bırakmış, YouTube üzerinden bir yarışma sunmaya başlamıştı.

Ünlü sunucu, yeni bir formatla televizyonlara geri dönmeye hazırlanıyor.

TV100 İLE ANLAŞTI

Ünlü sunucu, "Alfapetek" adlı yeni yarışma programıyla 1 Temmuz'da tv100 ekranlarında izleyici karşısına çıkacak. Yeni yarışmanın tanıtım videosu, izleyiciler tarafından büyük ilgi gördü ve beğeni topladı.

ALİ İHSAN VAROL KİMDİR?

Ali İhsan Varol, 28 Haziran 1976 yılında İstanbul'da doğdu. Varol, Çerkes kökenli olup aslen Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesindendir. Ankara Üniversitesi'nde Astronomi ve Uzay Bilimleri, Tarih ve son olarak da Kamu Yönetimi bölümlerine girmiş, ancak üç bölümü de bitirmeden bıraktı. Üniversiteden sonra Bodrum'da 1,5 yıl araba kiralama işinde çalıştı. Turizm sektöründe iş hayatına devam etti.

Televizyon sektörüne prodüksiyon asistanlığı ile başladı. Dört yıl prodüksiyon asistanlığı yapan Varol, daha sonra metin yazarlığına başladı. Sunuculuğunu ve yapımcılığını üstlendiği Kelime Oyunu programı, herkes tarafından tanınmasını sağladı. Program 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasının başladığı günlerde, ülke gündemine eleştirel göndermeler içeren soru ve cevapların kullanıldığı bölümlerin ardından Aralık 2013 tarihinde yayından kaldırıldı. Bu karar medyada tepkiye yol açtı. 1 yıl geçmeden Eylül 2014'te FOX'ta tekrar yayına başladı ve Şubat 2015'te tekrar yayından kalktı. 2 yıl aradan sonra 8 Mayıs 2017 tarihinde Teve2'de tekrar yayına başladı.

Oyunculuğa ilk adımını 1998 yılında Star TV'de yayımlanan Çarli dizisi ile attı. Aynı zamanda dizinin başrolü Çarli'nin bakıcılığını üstlendi. Sonrasında 2014 yılında yine Star TV'de yayımlanan Kardeş Payı ile oyunculuğa devam etti. Daha sonra dizinin senaryo ekibine de dahil oldu. Yine 2014'te Recep İvedik 4 filminde kendisi olarak konuk oldu. 2023 yılında vizyona giren İllegal Hayatlar filminde gazeteci rolüyle oynadı.

Ali İhsan Varol ile eşi Ayşe Varol 2018 yılında boşandı. Çiftin bir çocukları var.