Bir zamanların en çok izlenen kanalıydı! Türkiye ekranlarına yeniden dönüyor

Bir zamanların en çok izlenen kanalıydı! Türkiye ekranlarına yeniden dönüyor

Türkiye'den çekilen eski kanallardan birinin yakın tarihte yeniden ekranlara dönebileceği konuşuluyor.

CNBC-e kanalı 2015 yılında Türkiye'den çekilmişti. Ancak ülkeyi terk eden kanalın yeniden yurda giriş yapabileceği iddia edildi.

563af5f667b0a95c246d6dc9.webp

CNBC-E MAYIS'TA GERİ Mİ DÖNÜYOR?

CNBC-e kanalının eski Genel Yayın Yönetmeni Dr. Arunç Kocabalkan, 2015 yılında Türkiye'den çekilen kanalın mayıs ayı itibarıyla yayına başlama ihtimalinin olduğunu ifade etti.

CNBC-E ESKİ GENEL YAYIN YÖNETMENİ KONUŞTU

Kanal yetkililerinin, şubat ayında resmi anlaşmaların yapılması ve imzaların atılması için Türkiye'ye geleceğini belirten Kocabalkan, şöyle konuştu:

artunckocabalkan.jpg

"Türkiye'ye gelecek diyorum çünkü ya bizimle ya da başka biriyle CNBC-e Türkiye'de olacak. Mayıs ayı itibariyle de yayına başlama ihtimali var. Bu konuda gösterdiğimiz çaba inşallah bir noktaya ulaşacak. Sizler hep, Türkiye'de şu anda finansal piyasaları, ekonomiyi ve pek çok gelişmeyi anlatmak açısından bizim sesimize ihtiyacınız olduğunu söylüyorsunuz. Bizim de size ihtiyacımız var. Türkiye'de doğruların konuşulması çok önemli. Bu noktada mayısa kadar da gerekeni yapacağız ve pek çok yorumcuyla karşınızda olacağız.

Doğuş Yayın Grubu ve NBC Universal ortaklığıyla 16 Ekim 2000'de Türkiye'de yayın yapmak üzere kurulan kanal, Eylül 2015'te kapanmıştı. CNBC-e kapandıktan sonra kanalın ismi TLC Türkiye olarak değiştirilmiş ve reality programları yayınlanmaya başlamıştı."