Burhan Kuzu yılmıyor: Bu sefer neye kızdı?

Burhan Kuzu yılmıyor: Bu sefer neye kızdı?

AKP Milletvekili Burhan Kuzu, Avukat Uğur Poyraz ve Gazeteci Tufan Türenç’in mesajlarının ardından kızıp “Amaçları benim üzerimden popülarite kazanmak” dedi.

Avukat Uğur Poyraz, AKP’li Burhan Kuzu’nun programa çıkacağını belirtip kendisini tartışmaya davet etti. Avukat Poyraz’ın “Çağlar Cilara perşembe günü 10. Köy'e Burhan Kuzu'yu davet etmiş. Beni de çağır, ucube sistemi tartışalım dedim ama Kuzu kendisinin anayasa uzmanı olduğunu yazıp tartışmaktan kaçıyor. Sayın Kuzu gel tartışalım, halk kimin doğru söylediğine karar versin” mesajına karşılık AKP’li Kuzu “Uğur bey, bu da sana son yanıtım. Benim üzerimden prim yapmana izin vermem. Seni de davet etsinler sen de çık konuş? Sıkletimde değilsin” diye yanıt verdi.

Bu kez Gazeteci Tufan Türenç AKP’li Kuzu’nun profesörlüğnü sorgulayıp “Burhan Kuzu’yu profesör yapanlar sanırım vicdan azabı çekiyorlardır. Çeksinler. Yedikleri herze ortada” mesajını paylaşınca Kuzu “Tufan Bey; senin de yakından tanıdığın sol bir çete 12 yıl profesörlüğümü engelledi. Ama o vicdansız ve komünist çeteyi dağıtarak bu ünvanı aldım. Tarih ve destan yazdım. Sen kimsin ki benim akademik kariyerime dil uzatıyorsun. Sen kendi işine bak.İşte onlar da tam senin kafadaydı” diye yanıt verdi.

AKP’li Kuzu daha sonra “Kenarda köşede kalmış, artık esamesi okunmayan kimi hukukçu ve gazetecilerin tek derdi Burhan Kuzu. Amaçları benim üzerimden popülarite kazanmak. Yazıları okunsun diye fırsat buldukça sataşıyorlar. Hiç kimsenin siyasi ve bilimsel kimliğim üzerinden prim yapmasına asla izin vermem” mesajıyla kızgınlığını dile getirdi.