Erdoğan'ın reform açıklamaları sonrası TRT dizisine damga vuran o sahne!

Erdoğan'ın reform açıklamaları sonrası TRT dizisine damga vuran o sahne!

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "9 amaç, 50 hedef, 393 faaliyeti içeren bir belge olarak ortaya çıktı" şeklinde bahsettiği eylem planı tartışma konusu yaratırken, TRT'de yayımlanan Payitaht Abdülhamid dizisinde dikkat çeken bir bölüm yer aldı.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "9 amaç, 50 hedef, 393 faaliyeti içeren bir belge olarak ortaya çıktı" dediği eylem planı tartışma konusu yaratırken, TRT'de yayımlanan Payitaht Abdülhamid dizisinde dikkat çeken bir bölüm yer aldı.

Erdoğan'ın, "Vizyonu özgür birey, güçlü toplum, daha demokratik bir Türkiye olarak belirlenen eylem planı" olarak açıkladığı ve "9 amaç, 50 hedef, 393 faaliyeti içeren bir belge olarak ortaya çıktı" dediği İnsan Hakları Eylem Planı'na TRT Payitaht Abdülhamid dizisinde ilginç bir sahneyle destek verdi. Payitaht Abdülhamid adlı dizide, padişah rolünü üstlenen kişi, "Paşalar yükselişe geçiyoruz. Biz büyük bir devletiz. Ben bu devletin başına geçtiğimde bir hayalim vardı. Müreffeh bir devlet, huzurlu bir millet istiyordum.

Lakin buna mani olmak için ellerinden geleni yaptılar. Bu meselenin en büyük şartı ise Kanuni esasidir. Bazı kararların alınması için milletin katılımı mühimdir. Şimdi niyetim yeni bir ıslah çalışması başlatmak Kanuni Esasi'yi yeniden ilan etmektir" dedi.