İşte Buket Aydın'ın yeni adresi

İşte Buket Aydın'ın yeni adresi

Buket Aydın'ın yeni adresi belli oldu. Aydın, yayın hayatına yeni başlayan o kanalın kadrosunda yer alacak.

Buket Aydın, son olarak 'hesap ödeme' videosu ile gündeme gelmiş ve Şahan Gökbakar ile girdiği polemikle adından söz ettirmişti. Sunucu Aydın yeniden ekranlara döndü.

ekran-goruntusu-2024-02-18-095907.png

BUKET AYDIN, GRT'DE

YouTube'da 'hesap ödemem' açıklamaları ve komedyen Şahan Gökbakar'ın eşi hakkındaki iddiaları ile tepki çeken Buket Aydın, yayın hayatına yeni başlayan GRT kadrosunda yer alacak.

Cumhuriyet'te yer alan habere göre, Aydın, 'Buket Aydın'la Gündem Özel' programıyla yayın hayatına geri döndü. 

ekran-goruntusu-2024-02-18-095915.png

BUKET AYDIN KİMDİR?

Buket Aydın, 1985 yılında Bursa'da dünyaya geldi. Üniversite eğitimini, burslu olarak girmeye hak kazandığı İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimi ise yine İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamladı. Attila İlhan'ın şiirleri üzerine master yaparak yüksek lisans eğitimini tamamlamasının ardından sunuculuk ve spikerlik alanında eğitim gördü. Nişantaşı Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü öğretim görevlisi olmakla birlikte, Kadıköy'de bulunan Kuşdili Spikerlik ve Sunuculuk Kursu'nda eğitim alan Buket Aydın iyi dereceyle mezun oldu.

Kariyer hayatına bir yıl boyunca özel bir radyoda haber sunuculuğu görevinde bulunmasının ardından Kanaltürk kanalına geçiş yaptı ve burada spor bülteni ve daha sonra hafta sonu ana haber bültenlerinde sunuculuk görevini icra etti. Görevde bulunduğu Kanaltürk kanalından ayrılmasının ardından TRT Türk kanalına başlayarak program sunuculuğu yaptı. 2013 tarihinde iş adamı Erce Baykal'la evlilik gerçekleştiren Aydın, yine bu yılda Nisan ayında tekrardan yapılanmaya giren NTV'ye transfer olarak haber kuşaklarında sunuculuk görevini yerine getirdi