İşte KRT'nin yeni patronu!

İşte KRT'nin yeni patronu!

KRT'nin yeni Genel Müdürü belli oldu. Serdar Akinan ve Fırat Bozfırat tarafından satın alınan televizyon kanalında yeni genel müdür açıklandı.

KRT'nin genel müdürü açıklandı. 

KRT’nin yeni sahibi, iş insanı Fırat Bozfırat oldu. Görevinden istifa eden Genel Müdür Adnan Bulut'un yerine ise o isim getirildi.

SERDAR AKİNAN, KRT'NİN YENİ GENEL MÜDÜRÜ

Gazeteci Serdar Akinan, Bulut’tan boşalan genel müdürlük koltuğu için görüşme yaptığını açıklamıştı. Odatv'nin aktardığına bilgilere göre Akinan, KRT'nin yeni genel müdürü oldu.

ne-dediysek-o-serdar-akinan-genel-mudur-oldu-ngt1.webp

SERDAR AKİNAN KİMDİR?

KRT Genel Müdürü Serdar Akinan, 1968'de İstanbul'da doğdu. 1987'de Milliyet Gazetesi'nde daha 19 yaşında gazeteciliğe başladı. Cumhuriyet Gazetesi'nde çalıştı. İlk özel televizyon Star'da televizyon haberciliğine adım attı. 1992 yılında görüntülü haber dalında iki ayrı birincilik ödülü aldı. Haber programı 32. Gün'ün görsel yönetmenlik, muhabirlik, kameramanlığını yaptı. Daha sonra ABD'ye gitti. Star TV'nin Washington, D.C. temsilcisi oldu. Türkiye'ye döndüğünde ilk olarak Number One TV'nin başında görev aldı. Haber kanalları CNN Türk, NTV ve Habertürk'ün kuruluşlarında kanalların başındaydı. SkyTurk kanalının kuruluşunda rol aldıktan sonra bu kanalın Genel Yayın Yönetmenliğini yaptı ve Nihat Genç ile program sundu. Akşam gazetesinde köşe yazarıydı.

ekran-goruntusu-2023-11-20-200617.png

İşten çıkarıldıktan sonra Vagus.tv adında bir haber portalı açtı. 2022 yılında Cadde TV'nin Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendi fakat 26 Ocak 2023 tarihinde istifa etti. Fakat daha sonra görevine geri döndü. Yayınladığı videolarla birtakım siyasetçi ve iş adamları hakkında iddialarda bulunan Muhammed Yakut ile YouTube kanalında söyleşi yapan Akinan, 19 Nisan 2023 tarihinde Ayvacık'ta gözaltına alınmış ve 20 saat sonra bırakıldı.