TRT 1 dizisi Gönül Dağı nerede çekiliyor? Gönül Dağı hangi şehirde çekiliyor?

TRT 1 dizisi Gönül Dağı nerede çekiliyor? Gönül Dağı hangi şehirde çekiliyor?

Bir Anadolu masalı olan, TRT'nin en çok izlenen dizilerinden olan Gönül Dağı dizisi nerede çekiliyor? 3 kuzenin hikayesinin yer aldığı Gönül Dağı nerede çekiliyor? TRT’nin Gönül Dağı dizisi hangi şehirde çekiliyor?

Bir Anadolu masalı olan, TRT'nin en çok izlenen dizilerinden olan Gönül Dağı dizisi nerede çekiliyor? 3 kuzenin hikayesinin yer aldığı Gönül Dağı nerede çekiliyor? TRT’nin Gönül Dağı dizisi hangi şehirde çekiliyor? 

TRT 1 GÖNÜL DAĞI NEREDE ÇEKİLİYOR?

Gönül Dağı dizisinin çekimleri Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinin kırsal bölgelerinde yapılıyor. Diziye ait sahnelerin bir bölümü de Sivrihisar ilçesinin Hamamkarahisar köyünde çekildi. Gönül Dağı dizisinde Gedelli adı verilen bir belde görünüyor ve dizinin Yozgat’ta çekildiği varsayılıyor. Ancak gerçekte dizi Yozgat’ta değil Eskişehir ilimizin Sivrihisar ilçesinde çekiliyor ve Gedelli beldesi de burada.

Sivrihisar ilçesinin hem tarihi binalarla dolu olması hem de Anadolu kültüründen çok iz taşıyan korunaklı bir ilçe olması Gönül dağı dizisinin çekim alanı olmasında etkili oldu.

İŞTE GÖNÜL DAĞI ÇEKİM EKİBİ

Bu muhteşem projenin ön yüzündeki oyuncuları çok konuşulur. Onlar hep ekranda görünenlerdir. Ancak, bu Anadolu masalı anlatan dizinin bir de kamera arkası var. Bunlar, pek görünmeyen ancak çok emek harcayan çekim ekibidir. İşte, Gönül Dağı dizisi çekim ekibi:

Yönetmen: Yahya Samancı

Senarist: Ali Asaf Elmas, Mustafa Becit

Görüntü Yönetmeni: Sami Saydan

Kurgu Yönetmeni: Ahmet Teke

Müzik Direktörü: Hasan Saltık

Kameraman: Oktay Aslan

GÖNÜL DAĞI DİZİSİNİN KONUSU NE? 

Gönül Dağı dizisi konusu itibariyle, bozkırda bir Anadolu masalıdır. Sapsarı toprakların, yıllarca dile gelen efsanelerin, unutulmaz aşkların hikayesidir Gönül Dağı… Küçük dünyalarında büyük hayaller yeşerten Anadolu çocuklarının hikayesidir. Bozkırda hayallerinin peşinden koşan ve tüm engellere rağmen imkansızı başarmaya çalışan 3 kuzenin hikayesidir.

Yazdığı tüm hikayelerde bozkırı ve bu coğrafyada yaşayan insanları samimi bir dille eserlerine yansıtan “Bozkırın kalemi” Mustafa Çiftçi’nin gün yüzüne çıkmamış öykülerinden esinlenilerek senaryolaştırılan Gönül Dağı, ilk bölümde izleyicilerin beğenisini kazanarak ekranlara kilitleyen bir dizi…

İzleyenlerin memleket özlemini giderecek görsel bir şölen… Berk Atan ve Gülsüm Ali İlhan’ın başrollerini üstlendiği dizi, bozkırın ortasında yer alan şirin bir kasabada yaşayan sıcakkanlı, sevecen Anadolu insanının öyküsünü anlatıyor. Efsaneleri, gelenekleri, şehirlerde unutulmaya yüz tutmuş değerleri gönülden yaşayan, alın teriyle kazanırken sevdasını yüreğiyle hisseden, umutları ve hayalleri uğruna yaşam mücadelesi veren insanların hikayesi…