Bomontiada’da 'Salı Klasikleri'

Bomontiada’da 'Salı Klasikleri'

Yapı Kredi bomontiada bir yıl boyunca sürecek konserlerin ilki 24 Aralık saat 19:30’da, Türkiye’de oda müziğinin öne çıkan topluluklarından 'Semplice Quartet' ile başlıyor.

Yapı Kredi bomontiada’nın klasik müzik temalı yeni konser serisi 'Salı Klasikleri', 24 Aralık Salı günü saat 19.30'da başlıyor. 'Semplice Quartet'in, Rembrandt’ın ünlü yağlıboya tablosundan esinlenen Claudius Civilis’in Komploları temalı konseri Yapı Kredi bomontiada 4. Kat’ta gerçekleştirilecek.

2009 yılından bu yana başarılı konser performansları ile uzun soluklu ve farklı bir topluluk olduğunu kanıtlayan 'Semplice Quartet', 2016 yılında Andante dergisinin Donizetti Klasik Müzik Ödülleri’nde "Yılın Oda Müziği Grubu" ödülüne layık görüldü.Her biri Türkiye'nin seçkin orkestralarının üyesi olmalarının yanı sıra, oda müziği kariyerlerini de özveriyle sürdürmekte olan Semplice Quartet üyeleri halen Viyana Müzik ve Sahne Sanatları Üniversitesi Oda Müziği Bölüm Başkanı Prof. Johannes Meissl’ın öğrencileri olarak eğitimlerini sürdürmektedir.