'Fidayda'ya Kozmonotosman yorumu

'Fidayda'ya Kozmonotosman yorumu

#BağımızVar platformunu, Ankara yöresine ait 'Fidayda' türküsünü yeniden yorumlandı. Ünlü DJ Kozmonotosman’ın mistik bir havayla yorumladığı ‘Fidayda’ bildiğimiz tarzından oldukça farklı ve dikkat çekici.

#BağımızVar platformu, üzerinde yaşadığımız toprakların kültürel mirasını yeniden yorumlayarak gelecek kuşaklara aktarmayı hedefliyor. Yapımcılığını #BağımızVar platformu yaratıcısı ve proje küratörü Yalkın Yel’in üstlendiği bu müzik içerik prodüksiyonunda, türkülerin yeni yorumları, #BağımızVar YouTube kanalında yayınlanıyor. #BağımızVar projesinin ilk adımında 10 farklı sanatçı, 10 sevilen halk ezgisini farklı tarzlarla, ‘tanıdığımız ama duymadığımız yepyeni tınılarla’ yeniden yorumladı.

Sanatçılar, seslendirdikleri geleneksel türkülerle bağ kurdular, kendi tarzlarını yansıttılar. Özellikle türküler ve Anadolu pop eserlerine yönelik yenden düzenlemeleri ile tanınan Kozmonotosman ‘Fidayda’ düzenlemesi ile de dinleyiciyi şaşırtmayı ve geçmişle bugün arasında çok mistik bir bağ kurmayı başardı. Çalışmalarında Anadolu ezgileri ile modern elektronik müziği birleştirmeye çalıştığını belirten Kozmonotosman’ın 'Fidayda' uyarlaması, takipçileri tarafından da oldukça beğeniliyor.