İstanbul Caz Festivali programı açıklandı

İstanbul Caz Festivali programı açıklandı

27. İstanbul Caz Festivali, 27 Haziran-14 Temmuz 250’yi aşan yerli ve yabancı sanatçıyı İstanbul’un 25 mekânında ağırlayacak.

27. İstanbul Caz Festivali’nin programı 3 Mart Salı akşamı Beyoğlu Asmalımescit’teki Orni’de düzenlenen bir basın toplantısıyla açıklandı. Toplantıya İKSV Genel Müdürü Görgün Taner, Garanti BBVA Sponsorluk ve Etkinlik Yönetmeni Ersin Babaoğlu ve İstanbul Caz Festivali Direktörü Harun İzer konuşmacı olarak katıldı.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, 23 yıldır Garanti BBVA sponsorluğunda gerçekleştirilen İstanbul Caz Festivali, bir kez daha güncel müziğin en iyi ve en yeni örnekleriyle müzikseverlerle buluşacak. 27. İstanbul Caz Festivali, 27 Haziran-14 Temmuz arasında yıldız isimlerden yeni keşiflere sayıları 250’yi aşan yerli ve yabancı sanatçıyı İstanbul’un 25 mekânında ağırlayacak.

27. İstanbul Caz Festivali’nin Yaşam Boyu Başarı Ödülleri, cazın iki önemli ismi; müziği yaşam tarzı olarak belirleyen Atakan Ünüvar ve klarnet sanatçısı Barbaros Erköse’ye Festival Ödül Gecesi’nde verilecek.

CİNSİYET EŞİTLİĞİNE DESTEK

İstanbul Caz Festivali, geçtiğimiz yıl katıldığı ve uluslararası müzik endüstrisindeki cinsiyet eşitliğini denetleyen Keychange programı hedeflerini bu yıl da takip edecek. Müzik festivallerinde 2022 yılına kadar en az %50 oranında cinsiyet dengesini sağlamış topluluk veya sanatçılara yer verme sözünü içeren Keychange programı, müzik sektöründe cinsiyet eşitliğini teşvik eden İngiltere merkezli öncü bir uluslararası girişim. İstanbul Caz Festivali’nin 2019 yılında katıldığı Keychange’e şu anda dünya çapında 300’ün üzerinde festival destek veriyor. Türkiye’den Ankara Caz Festival ve PSM Caz Festivali de Keychange katılımcıları arasında yer alıyor.