Beklenen gün geldi çattı! İşte TOGG'un fiyatı

Beklenen gün geldi çattı! İşte TOGG'un fiyatı

Türkiye'nin yerli ve milli elektrikli otomobili TOGG'un fiyatının kaç TL olduğu belirlendi. TOGG ilk siparişlerini teslim etmeye hazır.

Türkiye’nin ilk elektrikli otomobili TOGG bu ay itibariyle ön siparişe sunuluyor. Ön siparişlerin ardından sonrası ilk teslimatlar önümüzdeki ay içinde, yani Mart’ta gerçekleşecek.  

togg-fiyati-7-lltx-jpg.webp

Şimdilik ilk siparişler için kaç adet stok olduğu netleşmiş değil. En korkulan şey ise TOGG’un karaborsaya düşmesi.

Genel olarak sıfır otomobilleri ikinci el olarak sıfır fiyatından daha pahalıya satın alabiliyorsunuz. Hükümetin bu durumun önüne geçmek için yaptığı hamleler de ne yazık ki işe yaramadı. Şimdi ise aynı durumun TOGG’un başına gelmesinden korkuluyor. 

togg-fiyati-5-9fnw-jpg.webp

TOGG FİYATI KAÇ TL?

Peki, TOGG fiyatı için belirlenen etiket ne kadar? Bilindiği üzere en baştan beri TOGG’un rekabetçi bir etiketle geleceği belirtiliyordu. Lakin bu konuda net bir detay yoktu.

togg-fiyati-1-bdbz-jpg.webp

Şimdiye kadar sızdırılan bilgilerde TOGG fiyatının 800 bin TL ile 1 milyon TL arasında olacağı belirtilmişti. Nitekim bu bilgiler kısmen de olsa doğru çıktı. Türkiye’nin ilk elektrikli otomobilinin fiyatı nihayet netleşmeye başladı.

togg-fiyati-2-fc9u-jpg.webp

Son detaylara göre TOGG için belirlenen fiyat etiketi 870 bin TL. Bu fiyat henüz resmi kaynaklar tarafından doğrulanmadı. Ancak sızdırılan fiyatta büyük bir sapma olması da çok mümkün görülmüyor.