Changan Alsvin'den Fiat Egea'ya meydan okuyan fiyat!

Changan Alsvin'den Fiat Egea'ya meydan okuyan fiyat!

Çinli Changan Alsvin 400 bin TL’lik Türkiye fiyatıyla yollara çıkmaya hazırlanıyor.

Changan Alsvin, Türkiye piyasasını sallamaya hazırlanıyor. Kullanıcılar Türkiye'de uygun fiyatlı yeni bir sedan otomobile daha kavuşuyor. Peki Changan Alsvin bizlere neler sunacak?

changan-alsvin-sadece-400-bin-tlli-zahd-001.webp

Yakın zamanda otomobil pazarında adından söz ettirecek bir isim de Changan olacak. Çinli dev Changan Alsvin modeliyle Türkiye pazarına hızlı bir giriş yapacak.

Peki Türkiye’de satışa sunulacak olan Alsvin nasıl bir otomobil?

CHANGAN ALSVIN KAÇ TL?

Teknolojioku'nun aktardığına göre Changan Alsvin en basit tabirle Fiat Linea, Fiat Egea ya da Renault Taliant ayarında bir otomobil diyebiliriz. Yani lüks donanımdan uzak, ayağınızı yerden kesebilecek, uygun fiyatlı bir araç. Alsvin’de 360 derece görüş sistemi, çarpışma önleyicisi, otonom sürüş, kör nokta kamera sistemi gibi son teknoloji donanımlar yer almayacak.

changan-alsvin-sadece-400-bin-tlli-ayo2-001.webp

Alsvin’in en önemli artısı ise uygun etiket fiyatı olacak. Hali hazırda Çin dışında bazı pazarlarda da satışta olan Changan Alsvin, Türkiye’ye özel bir etiketle gelecek.

Changan Alsvin ilk etapta Türkiye’de 1.2’lik benzinli motor seçeneği ile satışa sunulacak. Otomobilin ülkemizdeki fiyatının vergiler dahil 400 bin TL seviyesinde olması bekleniyor.

changan-alsvin-sadece-400-bin-tlli-gxag-001.webp

Sızdırılan bilgilere göre Changan kendi kar marjını düşürerek vergi yükünü hafifletecek. Bu sayede otomobilin fiyatı da türevlerine nazaran çok daha ucuz olacak.