İtalyan otomotiv devi SWM, Türkleri zevkten dört köşe yapacak

İtalyan otomotiv devi SWM, Türkleri zevkten dört köşe yapacak

Türkiye'de araba fiyatlarındaki artış nedeniyle ülkemizdeki otomotiv pazarını hedefleyen ülkeler arasına İtalya da dahil oldu. İtalyan SWM, Türkiye piyasasına giriş yapmak için düğmeye bastı.

Türkiye'de otomotiv pazarına olan ilgi giderek artıyor. İtalya'nın otomotiv şirketi SWM ülkemize giriş yapmak için hazırlanıyor. Türkiye piyasasına giriş yapmak için kolları sıvayan SWM, önümüzdeki ay piyasada rekabete dahil olacak. 

ekran-goruntusu-2023-11-28-193404.png

SWM NEDİR?

İtalya'da 1971'de kurulan SWM, yılda 300.000'den para fazla araç üretimi yapmaktadır. 2014'te Çinli Shineray Holding tarafından satın alınan SWM, 2016 yılında Brilliance Shineray Chongqing Automobile Co. Ltd.’ye dahil edildi. Tasarım Ofisi Milano'da yer alan ve İtalyan çizgilerine sahip olan SWM, binden fazla kişinin çalıştığı AR-GE merkezi ise Çin'in Chongging şehrinde yer alıyor. Farklı marka bayiliklerini Türkiye pazarına getiren ATMO Grubu, Aralık ayından itibaren İtalyan Otomotiv üreticisini Türkiye pazarına sokuyor.

ekran-goruntusu-2023-11-28-193407.png

ATMO Grubu Türkiye CEO’su Anton Chernov, uluslararası otomotiv deneyimini Türkiye pazarına taşıdığını açıkladı. Yeni bir marka distribütörlüğü ile yatırımı devreye aldıklarını söyleyen Chernov, SWM’yi İtalyan tasarımıyla Alman üretim teknolojisini bir arada kullanarak dinamik bir marka yarattıklarının altını çizdi.

SWM'DEN GERİ SAYIM

Chernov, "Elbette arkasında Çinli Shineray Grubu gibi çok önemli ve büyük bir otomotiv üreticisi olan SWM markasının Türk tüketicisinin hızla takdirini kazanacağına inanıyoruz. Erişilebilir ve iddialı SUV modellerimizle Türk otomotiv pazarına hareketlilik getireceğimize inanıyoruz. Bayi yapılanmasını çok hızlı bir şekilde tamamlamak için görüşmelerimiz son sürat devam ediyor. Kısa süre içerisinde Türkiye geneline yayılan satış ve satış sonrası hizmetlerle güçlü yapılanmamız hazır hale gelecek” açıklamalarında bulundu.

ekran-goruntusu-2023-11-28-193421.png

TÜRKLERİN KALBİNİ KAZANACAKLAR

SWM Denizaşırı Ülkeler Genel Müdürü Li Guo ise Türk müşterilere yüksek öncelikli davranacaklarının söyleyerek, samimi ve içten hizmet anlayışı ile Türk tüketicisinin kısa sürede kalbini kazanacağını vurguladı.