Renault zincirleri kopardı! Koşulsuz şartsız 250 bin TL'ye sıfır Clio...

Renault zincirleri kopardı! Koşulsuz şartsız 250 bin TL'ye sıfır Clio...

Asya pazarında satışa sunulacak Renault Clio modelinin Türkiye fiyatı belli oldu.

Araba almak isteyenler otomobillerin fiyatlarının yüksekliğinden şikâyetçi olsa da bu sektör de iyi gelişmeler de yaşanmıyor değil.

Eğer şartlar sağlanırsa 250 bin TL’ye sıfır Renault Clio almak artık hayal olmayacak.

renault-clio-1-un9r-jpg.webp

Küresel otomobil pazarını az çok takip edenlerin de bildiği üzere, Renault’un gelir seviyesi düşük ülkelerde satışa sunmuş olduğu, çok uygun fiyatlı farklı modelleri mevcut. 

renault-clio-2-kalk-jpg.webp

Bu modellerde daha eski nesillerde kullanılan modeller, ince saç yapısı ve teknolojik olmayan donanımlar kullanılıyor.

renault-clio-3-uv5d-jpg.webp

İşte Clio için de böyle bir modelin geliştirilmesi planlanıyor. Fransa kaynaklı sızıntılara göre Renault atmosferik motorla güçlendirdiği, ince saç yapısıyla daha hafif olan ve içerisinde radyo dahi bulunmayan bir Clio modelini satışa sunacak. Bu modelde günümüz teknolojisinden pek fazla iz bulunmayacak.

renault-clio-4-dqkl-jpg.webp

SATIŞTAKİ CLIO MODELLERİNDEN UCUZ OLACAK

Öyle ki modelin 4 camı da çevirmeli olarak karşımıza çıkacak. Ayrıca dikiz aynaları da manuel olarak ayarlanacak. Sadece yolcu hava yastığının yer alacağı modelin fiyatı ise hali hazırda satışta olan Clio modellerine nazaran fazlasıyla uygun olacak.

renault-clio-5-t3xk-jpg.webp

250 BİN TL'YE CLIO

İddialara göre, öncelikli olarak Asya pazarında satışa sunulacak olan bu otomobilin Türkiye’de de satışa çıkması planlanıyor. Fiyatı ise şimdiki parametrelerle yaklaşık olarak 250 bin TL olacak.

renault-clio-6-c8le-jfif.webp