Tüm gözler TOGG'un üstündeyken ilk yerli elektrikli araba satışa çıktı! Vergiler dahil 160 bin TL...

Tüm gözler TOGG'un üstündeyken ilk yerli elektrikli araba satışa çıktı! Vergiler dahil 160 bin TL...

Tüm Türkiye yerli araba TOGG'un satışını beklerken, piyasadaki bir başka yerli elektrikli otomobil 160 bin TL'den satışa çıkartıldı.

TOGG yollara çıkarken geçtiğimiz Mart ayı içerisinde TOGG’dan önce satışa çıkan başka yerli otomobiller de dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

4-41xv-jpg.webp

TOGG, bir elektrikli otomobilden beklentileri tam anlamıyla karşılıyordu. Fiyatının ise 800 bin TL ile 1 milyon arasında satışa çıkacağı düşünülen yerli araba şu sıralar 1-1.5 milyon TL arasında satışta. Ancak bu kadar bütçem yok diyorsanız başka yerli elektrikli otomobille dönüp bakmanızda fayda var, hem de yerli...

2-nyha-jpg.webp

RKS LOGOLU A1 MODELİ

Yerli markalardan biri olan RKS logosu taşıyan A1 modeli, aynı Citröen Ami, Renault Twizzy gibi kompakt bir elektrikli otomobil. Ruhsatta elektrikli otomobil olarak geçmeyen bu aracı motor ehliyetiyle de kullanmanız mümkün.

rks-a1-4-yjom-jpg.webp

A1 modeli 3 kişilik bir kapasiteye sahip. Ön tarafa 1, arkada tarafa ise 2 kişi oturabiliyor. Bu açıdan bakıldığında Ami ve Twizzy’den daha avantajlı diyebiliriz. Zira hem Ami, hem de Twizzy 2 kişilik araçlar.

VERGİLER DAHİL 160 BİN TL!

RKS A1’in en avantajlı yönü ise fiyatı. Hali hazırda vergiler dahil 160 bin TL’ye satılan bu aracın rakiplerinden hayli ucuz olduğunu söyleyebiliriz. Zira Ami’nin sıfırını bulmak çok zor. Sıfıra en yakın modelleri ise 250 bin TL’den satılıyor. Twizzy’de ise bu fiyat biraz daha yüksek.

rks-a1-2-inys-png.webp

Hızı maksimum 45 – 50 km olan bu ufak otomobil, şehir için kullanım için gayet makul diyebiliriz. Normal prizden 6 saate şarj olan A1’i özellikle İstanbul gibi park sorununun sıkça yaşandığı şehirlerde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

rks-a1-3-lcei-jpg.webp