20'ye yakın CHP il başkanı toplandı: Enis Berberoğlu’nu rehin alan anlayış şimdi de genel başkanımızı tehdit ediyor

20'ye yakın CHP il başkanı toplandı: Enis Berberoğlu’nu rehin alan anlayış şimdi de genel başkanımızı tehdit ediyor

CHP'li 81 ilin il başkanları, Nevşehir’de bir araya geldi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl'ün de katılacağı toplantıda parti içi istişarede bulunulacak.

CHP'nin il başkanları, Nevşehir’in Gülşehir İlçesi'ndeki otelde bir araya geldi. Bugün ev sahibi Nevşehir İl Başkanı Kamil Gülmez ve 20’ye yakın il başkanının ortaklaşa düzenledikleri basın toplantısında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na destek verildi. CHP Nevşehir İl Başkanı Kamil Gülmez'in duyurduğu ortak açıklamada şöyle denildi:

"Adalet ve Kalkınma Partisi'nin Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tehditlerine asla pabuç bırakmayacağız. Erdoğan rejimi her türlü muhalefeti suç örgütü gibi tarif ederek siyaseti baskı altına almaya çalışmaktadır. Geçmişte FETÖ ile iştirak halinde kumpas davalarını tezgahlayan Erdoğan iktidarının, FETÖ ile yolları bugün ayrılmış gibi görünse de aynı yöntemleri uygulamaya devam ettikleri, yeni kumpas girişimleri içerisinde oldukları görülmektedir. Ortada bir casusluk su yoktur. Anayasa mahkemesi de böyle söylemektedir. Buna rağmen Erdoğan’ın talimatıyla İstanbul Milletvekilimiz Enis Berberoğlu haksız yere mahkum edilmiş ve tutuklanmıştır. Önce mahkeme başkanı ve heyet değiştirilmiş mahkumiyet kararı verilmiş, daha sonra da bu kararı inceleyecek mahkemenin başkanı değiştirilmiştir. Bütün bu uygulamalar kumpas davalarının tipik özelliğidir. Kurgulanan kumpas üzerinden Enis Berberoğlu’nu rehin alan anlayış şimdi de genel başkanımızı tehdit etmektedir. Amaç genel başkanımızı tehdit ederek topluma korku salmaktır. Erdoğan’ın tehditlerine boyun eğmeyeceğiz. Baskıcı ve zorba rejiminizi tanımıyoruz. Mazlumların sesi olmaya devam edeceğiz."