Abdülkadir Selvi: Erdoğan ile Davutoğlu, yeni anayasayı zamana yaymakta anlaştı

Abdülkadir Selvi: Erdoğan ile Davutoğlu, yeni anayasayı zamana yaymakta anlaştı

Hürriyet Yazarı Abdülkadir Selvi, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Davutoğlu'nun yeni anayasayı zamana yayma konusunda anlaştığını yazdı.

Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi yeni anayasa değişikliği paketine ilişkin önemli stratejik değişikliğe gidildiğini belirterek "Daha önce anayasa çalışmalarını hızlandıran AK Parti, buna göre eylül ayında referanduma gidilmesini öngörüyordu.Nisan-mayıs ayında yeni anayasa yazılacak, haziran-temmuz aylarında Meclis’e sunulup, aynı zamanda kamuoyunun tartışmasına açılacaktı.Yeni anayasa için hızlandırılmış bir takvim öngörülüyordu. Bu strateji değişti. Tam aksine, acele edilmemesi ve zamana yayılması kararı alındı." dedi. Kararın Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Davutoğlu tarafından alındığını açıklayan Selvi “Yeni anayasa olgunlaşma sürecine bırakılacak" ifadelerini kullandı.
Selvi’nin Hürriyet’te “Anayasa Stratejisi değişti" başlığıyla bugün yayımlanan yazısında, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Davutoğlu tarafından alınan bir kararla “Yeni anayasanın olgunlaşma sürecine bırakılmasının” kararlaştırıldığı ifade edildi.
Bu kararın Erdoğan ile Davutoğlu’nun ortak iradesi olduğu vurgulandı. 
Selvi bu kararı, "Çayın demlenmeye bırakılması gibi bir şey" olarak niteledi. (Hürriyet)