AKP'li bakanların 'yeni parti' istifaları gerçek dışı mı?

AKP'li bakanların 'yeni parti' istifaları gerçek dışı mı?

Ali Babacan'ın ardından eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin de partisinden istifa etti. Ergin’in, eski Ekonomi Bakanı Ali Babacan’ın istifa ettiği 8 Temmuz 2019 tarihinden birkaç gün sonra istifa dilekçesini AKP Genel Merkezi’ne ilettiği öğrenildi. Öte yandan eski bakanlar Beşir Atalay, Hüseyin Çelik ve Nihat Ergün’ün de AKP’den istifa ettiği ileri sürüldü.

Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin, üç dönem milletvekilliği ve Adalet Bakanlığı yaptığı AKP'den istifa etti. Ergin’in, eski Ekonomi Bakanı Ali Babacan’ın istifa ettiği 8 Temmuz 2019 tarihinden birkaç gün sonra istifa dilekçesini AKP Genel Merkezi’ne ilettiği öğrenildi.

Ergin'in 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eski Ekonomi Bakanı Ali Babacan'la birlikte kurulması planlanan partinin içinde görev alacağı iddia ediliyor.

2011-2013 yılları arası Adalet Bakanı görevinde bulunan Ergin 22., 23. ve 24. dönemlerde Hatay milletvekili olarak TBMM'de bulunmuştu. 25 Aralık 2013'de yapılan mahalli idareler seçimlerinde AKP'nin Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Ergin, 5 bin oy farkla seçimi kaybetti.

'3 ESKİ BAKAN DAHA İSTİFA ETTİ' İDDİASI
Öte yandan eski bakanlar Beşir Atalay, Hüseyin Çelik ve Nihat Ergün’ün de AKP’den istifa ettiği ileri sürüldü. Ergün, iddiayı doğrulamadı.