AKP'li Elitaş anket açıkladı...

AKP'li Elitaş anket açıkladı...

24 Haziran seçim sonuçlarıyla ilgili anket şirketleri bir bir araştırma sonuçlarını yayınlarken AKP Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş anket sonucu iddiasında bulundu. Elitaş, normal seçimlerde HDP’ye oy vereceğini düşünen insanların da Erdoğan’a oy vereceklerini iddia ederek Erdoğan'ın ve AKP'nin oy oranını açıkladı.

24 Haziran seçim sonuçlarıyla son anket! AKP Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş, AKP'nin son seçim anketini açıkladı. "Sosyal medyada troller var. Bir de Reis ‘15 Temmuz’da seni yalnız bıraktılar biz seni bırakmayacağız diyenler var" ifadelerini kullanan Elitaş, anketlerde "AKP, MHP, BBP yani onların toplamı da zaten AK Parti’nin oy toplamından daha fazla edecek" iddiasında bulundu. 

Elitaş'ın Akşam Gazetesi'nde yer alan açıklamaları şöyle;

Erdoğan’la AK Parti arasında mesafe koymaya çalıştılar sanki 15 Temmuz darbe girişiminde TBMM’yi açan milletvekillerinin yüzde 90’ı AK Partili değilmiş gibi. Tam bir kumpas, tam bir organizasyon. Reisçi görünerek yüzlerine Erdoğan maskesi takan ama AK Parti ile Erdoğan’ı ayırmaya çalışan troller. İnceleyin sosyal medyayı bunların kim olduğunu görürsünüz. Onlar haindir açıkça söyleyeyim. Cumhurbaşkanımızın her zaman AK Parti’den daha fazla oy aldığını biliyoruz. Bu milletin terazisi öylesine hassas tartar ki bir avuç kendini akıllı zanneden kargalar maalesef 24 Haziran tarihinde hezimete uğradıklarını görecekler. Cumhur ittifakı kurduk. Bunun sebebi ne? Cumhurbaşkanlığında tek aday gösterildi.