AKP'li eski bakan Yazıcı'nın eşinden kabineye tepki

AKP'li eski bakan Yazıcı'nın eşinden kabineye tepki

AKP’li eski bakan Hayati Yazıcı’nın eşi ve AKP İstanbul İl Kadın Kolu kurucu üyesi Selma Yazıcı, sosyal medya hesabından “Bazılarının vazgeçilmezliğinin sırrı ne!!!” diye yazarak yeni kabineyi eleştirdi.

AKP’li eski bakan ve MKYK üyesi Hayati Yazıcı’nın eşi ve AKP İstanbul İl Kadın Kolu Kurucu üyesi Selma Yazıcı sosyal medya hesabından “Bazılarının vazgeçilmezliğinin sırrı ne!!!” diye yazarak yeni kabineyi eleştirdi.

Selma Yazıcı’nın hesabından “Kabine hayırlı olsun diyemeyeceğim” diye yazdığı ve daha sonra bu mesajı sildiği de iddia edildi. Selma Yazıcı’nın sosyal medya hesabındaki sabitlenmiş mesaj ise dikkat çekti: “Yıllar öncesinden bir anı” mesajıyla Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 1999 yılında cezaevine girdiği ve avukatlığını Hayati Yazıcı’nın yaptığıyla ilgili bir tweeti paylaştı.

O tweet’te şöyle yazıyor: “İstanbul Belediye Başkanı Erdoğan 26 Mart 1999 günü Pınarhisar Cezaevine girdi. Erdoğan ve avukatı Hayati Yazıcı.” Selma Yazıcı daha önce de AKP’nin milletvekili aday listesini eleştirmiş “Yazık Ak Parti bunlarla mı seçime gidecek” demişti.