Akşener sert konuştu: Onların işi kolay

Akşener sert konuştu: Onların işi kolay

Merak Akşener, Ahmet Davutoğlu ve eski AKP'lilerin yeni parti kurma gündemi hakkında konuştu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, AKP'nin istifa eden kurucularının yeni parti kurma yolunda ilerlemeleri hakkında değerlendirmelerde bulundu. Sözcü'den Saygı Öztürk'e konuşan Akşener, AKP’den kopup yeni parti kurma çalışmaları yapan Abdullah Gül’ün, Ali Babacan’ın ve Ahmet Davutoğlu’nun partisi için, "Tekçilikten kurtulmamız lazım. Seçenek oluşturulması lazım" ifadelerini kullandı. Akşener, "Onların işi kolay, alanı biz temizledik. Alanı, kaktüsleri, çalıları biz temizledik" diye de belirtti.

Ayrıca, hakkında 2016 yılında açılan ve gizlilik kararı olan FETÖ soruşturması, Akşener'in ağrına da giderken, "FETÖ mücadelesi gerçekten sulandı ve orta oyununa döndü" diye ifade etti.. Akşener, soruşturmadaki gizliliğin de kaldırılmasını istedi.

"BEN HESABINI VERMEYE HAZIRIM"

Meral Akşener'in Saygı Öztürk'e verdiği röportajın ilgili kısmı ise şöyle:

“Bugün en çok istediğim FETÖ için ifade vermek. Sağ siyasetçiler içinde alışveriş noktasında sıfır irtibatı olan, çok az siyasetçiden birisiyim. Güçlenen bazı gruplarla siyasetçilerin alışverişi olur. Erdoğan da önce korkutur, sonra istediğini alır. Hakkımda açılan soruşturmanın zamanlamasını ilginç buluyorum. Milat 17/25 Aralık 2013 ise Bahçeli, odasındaki saatin pilini yerine taktı mı? FETÖ mücadelesi gerçekten sulandı ve orta oyununa döndü. Borsaların açıldığını kendileri söylüyor. Orta oyunuyla mücadele imkanının doğması için de dua ediyorum. Kim kimden iş almış, kim kiminle kule dikmiş. O sorular sorulacak. Siyasi ayağı araştırmazlar. FETÖ'cülük denilen meselede siyasi cenahta mürit olarak bakıldığında insan sayısı fazla olmadığına inanıyorum. Amma velakin burunlarına kadar al-verin içine girmiş siyasi takım var. Bunun içinde para var, siyasi amaç, bedava seyahat var, seçim parası var, var oğlu var. Esas mesele al-ver. İfadeye çağrıldığında şu soruları soracağım. AKP, 2002'de iş başına geçti. O dönemde FETÖ terör örgütünün başı olan kişi mahkemelikti. Bu mahkemeden ceza almadan çıkarılması için çalışan bugünün MHP'nin, AKP'nin yöneticileri kimlerdir? Ben de onları soracağım. Bugün aktif siyasette yer alıp da çocuklarını şehir imamlarıyla evlendirmiş siyasiler kimlerdir? Ben hesabını vermeye hazırım. Ya onlar?