Arınç fena patladı: Güç zehirlenmesiyle yasakçılık oynuyorlar

Arınç fena patladı: Güç zehirlenmesiyle yasakçılık oynuyorlar

TBMM eski Başkanı Bülent Arınç, üniversitede katılacağı programın iptal edilmesiyle ilgili "Omuz omuza mücadele verdiğimiz insanlar, artık bugün saf değiştiriyor güç sarhoşluğuyla yasakçılık oynuyor ve omuz atıyorlarsa, o halde özgürlüklere müdahaleyi, özgürlük için mücadele sebebi sayar ve bunun icabını yaparız" dedi.

Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın, cemaate yakın olduğu belirtilen Turgut Özal Üniversitesi’nde katılacağı “Anayasa Çalıştayı”, rektörlük tarafından iptal edildi. İptale Ankara Emniyet Müdürlüğü’nden gelen “provokatif olaylar çıkabileceği” yönündeki uyarı gerekçe gösterildi. Arınç, bugün Twitter’dan konuyla ilgili açıklama yaptı. Arınç açıklamasında "Siyasi veya idari makamlardan en ya da gelebilecekolan bu tür susturma çabaları "Gerçekleri duymayı istememek ve duyulmasını engellemek" kaygısı ile açıklanabilir dedi. 
Kurucusu olduğu AKP hareketini kastederek güç zehirlenmesi hatırlatması yapan Arınç "Daha düne kadar başörtüsü yasağı gibi nice yasaklara birlikte karşı çıktığımız, omuz omuza mücadele verdiğimiz insanlar, artık bugün saf değiştiriyo güç sarhoşluğuyla yasakçılık oynuyor ve omuz atıyorlarsa, o halde özgürlüklere müdahaleyi, özgürlük için mücadele sebebi sayar ve bunun icabını yaparız" fadelerini kullandı.