Aziz Kocaoğlu milletvekillerine fırça çekti

Aziz Kocaoğlu milletvekillerine fırça çekti

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “İzmir'de 8 ilçeyi ben kaybetmedim. Kendi partililerimiz seçimleri sattı” iddiasında bulundu.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir Milletvekillerini ve CHP Parti Meclis üyelerini fırçaladı. CHP İzmir milletvekilleri Tacettin Bayır, Ali Yiğit ve Murat Bakan ile PM Üyesi Özkan Yıldız'ın katıldığı toplantıda soruları yanıtlayan Kocaoğlu, fırçasına "Boru mu" diye başladı, "Beni savunmayın", "Partililer seçimleri sattı" diye bitirdi. 
Toplantıda İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, İzmirlilerden yüksek su faturalarıyla ilgili şikâyetler aldıklarını belirterek,  "Sayın Başkan siz açıklamalar yaptınız. En ucuz suyun İzmir'de olduğunu söylediniz. Fakat su faturalarından dolayı ciddi şikâyet alıyorum. Herhalde siz fiyatları açıklarken, katı atık bedellerini dâhil etmemişsiniz" dedi. 
Kocaoğlu’ndan boru argosu
Bu sözlere sinirlenen Kocaoğlu, "Ne münasebet! Biz yaptığımız tüm açıklamaları en ince ayrıntısına kadar araştırarak yapıyoruz. Basına bilgi veriyorsak boru değil! İlçelerin belirlediği katı atık bedellerini de biz topluyoruz ve bir kuruşuna dokunmadan ilçe belediyesine iade ediyoruz. Bunun da ayrıca hamallığını yapıyoruz" diye konuştu.
Bayır: Sizi savunmaktan yorulduk
Bunun üzerine Tacettin Bayır, "Sayın Başkan sinirlenmenize gerek yok! Biz de sizinle aynı taraftayız. Bu konuda ciddi şikâyetler aldığım için söyledim. Artık sizi savunmaktan yorulduk" dedi. Kocaoğlu, "O zaman savunmayın kardeşim! Biz ahlaksız, onursuz muyuz? Bir belediye başkanı çalışır, partinin örgütü de onu anlatır. Ne yazık ki örgüt belediye çalışmalarını anlatmıyor. Ayrıca senin de beni savunmana gerek yok" yanıtını verdi.  
CHP örgütlerini ihanetle suçladı
PM Üyesi Prof. Dr. Özkan Yıldız, Kocaoğlu'na 2014 Yerel Seçimleri'nde kaybedilen 8 ilçede nasıl bir strateji izleyeceğini sordu. Yıldız'ın "Önümüzdeki süreçte seçimlere kadar 8 ilçeyi nasıl mutlu edecek siniz?" sorusuna sinirlenen Kocaoğlu "8 ilçenin kaybedilmesinin sorumlusu ben değilim. Tek başına buna ben sebep olmadım. İlçeleri ben kaybetmedim. Buralarda seçimler satıldı! Kendi partililerimiz seçimleri sattı" diye çıkıştı. 
İşsizlikte başarısızlık itirafı
İşsizlik sorununu da gündeme getiren Kocaoğlu, "İşsizlik sorunu nu tek başıma çözemem. Elimden geldiği kadar hem parti örgütüne hem İzmir halkına faydalı olmaya çalışıyor, istihdam yaratıyorum. İşe alımlar konusunda çeşitli formüller denedik. Birçoğunda başarısız olduk. Bundan sonra parti örgütlerinden gelecek istihdam talebi konusunda önce ilçe başkanları başvuruları alacak, daha sonra il başkanlığına verecek, ben de ihtiyaç olanı il başkanlığı üzerinden alacağım" dedi. 
Aksünger: Duygusal refleks
CHP Genel Başkan Yardımcısı İzmir Milletvekili Erdal Aksünger, "Ben toplantıya geç katıldım. Kavga veya herhangi bir seviyesizlik benim olduğum yerde olmaz. Aziz Bey’in kişisel tavrı ve çıkışlarını kontrolsüz duygusal refleks olarak görüyorum. Ama doğru değil tabi" dedi. 
Çıray: Yüz göz olunmaz
CHP milletvekili Aytun Çıray " Türkiye terör ve siyasi ekonomik krizler yaşarken, Ankara'da onca iş varken programdan dolayı katılamadım. Ancak şu dönemde bu konularla yüz göz olunmaz. Zamansız olmuş " dedi. 
AĞIR TOPLAR brifinge katılmadı 
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun bir zamanlar 'atama' diye adaylıklarına karşı çıktığı CHP İzmir Milletvekillerine ve MYK üyelerine verdiği brifinge, İzmir’in ağır topları katılmadı. 
CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır, CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeynep Altıok, İzmirli Milletvekilleri Ali Yiğit, Zekeriya Temizel, Özcan Purçu, Tacettin Bayır, Murat Bakan, Parti Meclisi Üyeleri Sevda Erdan Kılıç, Hakkı Akalın, Prof. Dr. Özkan Yıldız ve Mustafa Moroğlu, YDK Üyeleri Şehrazat Mercan ile Mahir Polat katılan isimlerdi. 
İzmir’in ağır topları sayılan CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke’nin yanı sıra İzmir Milletvekilleri Musa Çam, Tuncay Özkan, Mustafa Balbay, Atilla Sertel ve Aytun Çıray ise toplantıya katılmadılar. CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger ise toplantının sonunda geldi.