Aziz Kocaoğlu'ndan hükümete övgü

Aziz Kocaoğlu'ndan hükümete övgü

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nu makamında ziyaret etti. Kocaoğlu Arslan'a İZBAN’daki örnek işbirliğini farklı projelerle de sürdürmek istediklerini belirterek, hükümete övgüler dizdi.

YURT Gazetesi-Özgür Tuğrul/ İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir’deki temasları çerçevesinde kendisini ziyaret eden Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’a, İZBAN’daki örnek işbirliğini farklı projelerle de sürdürmek istediklerini belirterek, hükümete övgüler dizdi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nu makamında ziyaret etti. Bakan Arslan, İzmir Valisi Erol Ayyıldız ile AKP’li milletvekilleri ve ilçe belediye başkanlarının da hazır bulunduğu ziyarette, “Burada güzel bir örnek olarak, merkezi idare ile yerel yönetimin güzel bir işbirliği ile İzmirlinin hizmetinde olan bir İZBAN'ımız var ki, onunla kalmasın istiyoruz. Daha da uzatalım. Başka projelerde de İzmirlinin hizmetinde olalım. Bu da beraber, güzel bir işbirliğinin tezahürü anlamında örnek bir uygulama. Amacımız hizmet etmek. Aldığımız sorumluluğun ve kültürümüzün gereği de o. İnşallah İzmir'e yine güzel hizmetler yaparız, işbirliğimizi daha da pekiştiririz” dedi.

Bakan Arslan’ın ziyaretinden büyük mutluluk duyduğunu belirten İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, sanayicilerle birlikte yaptığı Polonya seyahati kapsamındaki temaslarının detaylarını paylaştı. Kocaoğlu, “Bu sene ülkece pek çok olumsuz olay yaşadık. Siyasetçisi, iş adamı, ekonomicisiyle, odalarımızla, sivil toplum örgütlerimizle birlikte normale dönüş için katkıda bulunmak istiyoruz ve bunu da elimizden geldiğince yapı
yoruz. İzmir için yaptıklarınız, bugüne kadar bürokraside yaptıklarınız ve Bakan olarak da yapacaklarınız için sonsuz teşekkür ediyor ve yeni görevinizde başarılar diliyorum” dedi

Seçim söz konusu değil

İzmir'de medya temsilcileriyle de bir araya gelen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan her gün gündeme seçim tartışması getirildiğini belirterek, “Bürokrasi dâhil herkesi seçim havasına sokarsak beklediğimiz başarıyı verimi bu süreçten alamayız. Hükümette de hep konuşuluyor. 'Başbakan 81 ili gezecek' diye bir gazete manşeti vardı geçenlerde… Başbakanın böyle bir açıklaması yok. Kanaatim o ki kişisel ve kabinenin bir üyesi olarak herhangi bir seçim söz konusu değil olması için bir gerekçe de yok. Partimizde de muhalefette de FETÖ bağlantısı olanlar belediye başkanlarının bile ilişiği kesildi. Teşkilatlarda varsa kesildi, bundan sonra da kesilir. Seçimi erken alma yerine biz bunu zaten yapıyoruz" dedi.