Bahçeli, Hulusi Akar'a sahip çıktı!

Bahçeli, Hulusi Akar'a sahip çıktı!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'ın düğününde nikâh şahidi olan Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'a destek çıktı. 8 şehit verdikten sonra Genelkurmaybaşkanı Hulusi Akar'ın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan ve Selçuk Bayraktar'ın düğününe gitmesi büyük tepki çekmiş, Akar'a sosyal medyada 'istifa' çağrısı yapılmıştı.

"Akar'ın Cumhurbaşkanı’nın kızını evlendirmesi en tabii hakkıdır. Eleştiriler haksızdır" diyen Bahçeli, "Medya cengaverlerinin Genelkurmay Başkanı’nı tartışmaya açması terör örgütünün değirmenine su taşımaktadır. Her şey bitmiştir, davete katılması mı kalmıştır? Bu nasıl bir terbiyesizliktir" ifadesini kullandı.

Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Başkanlık sistemini kan dökmeden bu ülkede gerçekleştiremezsiniz" sözlerini eleştirdi. Bahçeli, "Kılıçdaroğlu 'Başkanlık kan dökmeden gelmez' sözleriyle tarifi ve tamiri imkânsız bir pot kırmıştır" görüşünü dile getirdi.

Partisinin grup toplantısında konuşan Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları şöyle:


Aradan geçen 97 yıl sonra gaflet ve delalet içinde bir yönetici elitin varlığı hepimizi endişeye sevk etmektedir. 19 Mayıs 1919 ruhunun manası hepimiz için önem kazanmıştır. Tarih tekerrür etmekte geride kaldığını düşündüğümüz gayrımilli dürtü ve teşebbüsler tekrar ayaklanmaktadır. Sözde tavsiye maskesiyle direktifler yağdırdıklarını bir kez daha görüyoruz.

19 Mayıs hor ve hakir görülen milli onurun ayaklanışıdır. Türk milletinin yeniden doğuşu ve halkın dik duruşudur. Milli devletin doğuş müjdecisidir. Samsun’da atılan ilk adımla milli huzura davetiye çıkarılmıştır, köhne yönetimlere ilk uyarı verilmiştir. Milliyetçiliğin vatan kurtaracağı ilk elden ilan ve ilam edilmiştir.

İster IŞİD barbarlığı, ister PKK canavarlığı, ister paralel etiketli keneler olsun istediklerini alamayacaktır. Hangi devlet, hangi uluslararası çevre, hangi odak destek verirse versin, Türkiye 19 Mayıs ruhuyla hareket edecektir.
"Kılıçdaroğlu 'Başkanlık kan dökmeden gelmez" sözüyle tamiri imkânsız bir pot kırdı"

Nefesimizi kesmeye çalışanların kökünü kuruturuz. Biz Türk milletiyiz. Sanmasınlar ki 19 Mayıs şuuru bitti. Sanmasınlar ki Samsun’a çıkan iradeden eser kalmadı. Herkes yerini yurdunu bilsin. Bu irade kızgın kor gibi milletin sinesinde yatmaktadır.

Bu düşüncelerle 19 Mayıs 1919’un 97. Yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahramanları, şehitleri saygıyla anıyorum.

Doğu ve Güneydoğu’dan yağmur gibi şehit haberi gelmektedir. Millet infial halindedir, gemi su almaktadır. Ankara’da kısır tartışmalar almış başını götürmüştür. Ana muhalefetin başkanı “Kan dökülü” diyerek bir anda gündemi işgal etmiştir. Cumhurbaşkanı da “Er ya da geç başkanlık gelecek”, “Kızılay’dan başkasına kan vermeyiz” diyerek tehlikeli tartışmayı derinleşmiştir. CHP Genel Başkanı tarifsiz ve tamiri imkansız bir pot kırmıştır.

Sistemik zorlamalar, yeni bir devlet dayatması, milli kopuş ve parçalanmalara zemin açabilecektir. Hepimizin özenli olması şarttır. Şüphesiz milli iradenin hükmü her şeyin üzerindedir. Ne var ki tarihin ve coğrafyanın bizlere yüklediği bir sorumluluk vardır. Bunu inkar etmek kimseye bir şey kazandıramayacaktır. Yapayım derken yıkan, yozlaşmanın kilidini açan nice siyaset adamı var olmuştur. Bizim boşa geçirecek zamanımız yoktur. Türkiye tel tel dökülmektedir. Demokraside konuşmak, tartışmak, uzlaşmak asıldır.

"Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ın nikâh şahitliği son derece insani, eleştiriler haksız"


İç ve dış sorunlarımız büyüktür. Bölgesel ve küresel senaryoların ibresi resmen Türkiye’yi göstermektedir. Terörizmle mücadele çok yönlü planlanıp sürdürülmesi gereken bir konudur. Mesela Nusaybin’de görev yapan Mehmetçiğin gözü hainlerdeyse, kulağı Ankara’dadır.

Bu itibarla kahramanlarımızın moral ve motivasyonu çok mühimdir. Hafta sonu Cumhurbaşkanı’nın davetine icabet ederek kızının nikahına katılan Genelkurmay Başkanı acımasızca eleştirilmektedir. Bize göre bu eleştirilerin anlaşılabilir bir yanı yoktur. Sayın Genelkurmay Başkanı insani bir görevi ifa etmiştir.

Medya cengaverlerinin Genelkurmay Başkanı’nı tartışmaya açması terör örgütünün değirmenine su taşımaktadır.

Cumhurbaşkanı’nın kızını evlendirmesi en tabii hakkıdır. Her şey bitmiştir, davete katılması mı kalmıştır? Bu nasıl bir terbiyesizliktir?

Aziz milletimiz peygamber ocağı gördüğü TSK’nın arkasındadır. MHP Mehmetçiğin, kahraman polislerin her zaman yanındadır. Aksini yapanlara tavsiyemiz ya Kandil’in ya HDP’nin kollarına kendisini bırakmasıdır.

Dokunulmazlıklara ilişkin ilk tur oylama bugün yapılacaktır. MHP daha önce açıkladığı duruş ve tutumunu kararlıca muhafaza etmektedir. Bu iş en geç Cuma günü bitmelidir. Kimse yaptıklarından dolayı adalete hesap vermekten korkmamalıdır.

Meclis’i terörize edenler, katillerin taziye çadırında görüntü verip devlete meydan okuyanlar bu ihanetin bedelini ödemelidir. AKP ve CHP’nin ne yapacağını göreceğiz. MHP bugün Genel Kurul’da tam kadro yerini alacak, tarihe, millete ve şehitlerimize karşı görevini mutlaka yapacaktır. Bundan herkesin emin olması başlıca isteğimdir. MHP 47 yıldır kuşatmaları yara yara, tuzakları boza boza bugünlere gelmiştir. Biz iman erleriyiz, biz ülkü neferleriyiz.
 
Delegelere çağrı: Orta yolu bulabiliriz

Paralel tuzaklarla, küresel komplolarla azimle başa çıkarız. Kurşunların üzerine yıldırım gibi atlayanlar kirli siyasi oyunlardan mı çekinecektir? MHP’nin surunda gedik açacaklar, paralel kelepçeyle iktidara geleceklermiş. MHP’yi bilmeyenler, nereden gelip nereye gideceğini anlamayan küçük bir azınlık tutturmuş, paradigma değişsin.

Olağanüstü tüzük kurultayına imza atan kardeşlerim alınmasın. Münasip orta yolu bulacağımıza inanıyorum. Sözlerim sanal kahramanlaradır. Sahte demokratlara, paralel kuluçkalara yatanlaradır.

Mecalsiz kalıp mercan kayalıklarına tutunanlar, uslanma bilmeyen edepsiz kaçaklar, İmralı canisine avukatlık yapanlar ne hikmetse sürekli değişim demektedir.

Şurası iyi bilinmelidir. Bu bir genel başkanlık yarışı değildir. Ne ortada bir kurultay vardır, ne de bir genel başkanlık yarışı vardır. Pazar günü yaşananlar kepazeliğin zirvesidir.

Şahsi ihtiraslarını yenemeyenler şunu bilsinler ki asla affedilmeyeceklerdir. Tarlada kurultay yapılmaya kalkışılmıştır. Buna kimsenin hakkı yoktur ve gereği neyse mutlaka yapılacaktır. MHP camiası küçük düşürülmüştür. MHP’de genel başkan değişikliğinin yolu yordamı bellidir. Yargıtay kararını henüz vermemiştir. Bırakalım Yargıtay kararını versin, hukuk kararını versin. Nedir bu acele, nereye yetişeceksiniz? Olağanüstü kurultay hukuken ve ahlaksız mümkün değilken bu acele nedir? MHP’yi karıştırma sözü kimlere verilmiştir? Oyunu görünüz. Tehlikenin artık farkına varınız. Vicdani tepkinizi gösteriniz. Kendisini barikata bağlayanlar şov yapmaktadır. Çaldıkları minareye kılıf hazırlamaları, ellerindeki minareyi çuvala sokmaları artık imkansızdır.

Eurovision’da birinci olan şarkıcımız Cemile’yi kutluyorum. Ayrıca Spor Toto Süper Lig’de şampiyon olan Beşiktaşımızı da bir taraftarı olarak kutluyorum. Beşiktaş’a alkış tutanları da saygıyla anıyorum.