Bahçeli'den çok sert açıklama

Bahçeli'den çok sert açıklama

Bahçeli, Meral Akşener'in düzenleyeceği bayramlaşma törenine ilişkin konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bayramlaşma töreninde bir araya geldi. MHP Genel Merkezi'nde düzenlenen törenin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bahçeli, muhaliflerden Meral Akşener'in bugün bir otelde düzenleyeceği bayramlaşma törenine ilişkin, "Bayramlaşma bugün buradadır, bundan sonrası Fethullah Gülen örgütlenmesinin tavsiyesi ve onların siyasileştirilmesi için bir oyundur. Gereği neyse yapılacak, MHP'de ayıklanma mevsimi başlayacaktır" dedi.
 MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Bayramın ikinci günü Genel Merkez Tören Salonu'nda partililerle bayramlaştı.
 "KAZA İNCELENMELİ ÇELİŞKİLİ OLMAYAN GÖRÜŞLER SUNULMALI"
Giresun'da düşen helikopter kazasına ilişkin Bahçeli, "İnşallah bundan sonra böyle kazalar olmaz. Kazanın ne şekilde ne sebeple olduğu incelenmeli milletimize çelişkili olmayan çok açık görüşler sunulmalıdır" dedi.
 "ŞEHİRDEKİLERİN KÖKÜ KAZINDI KIRSALDA DA KÖKÜ KAZINMALI"
Terörle mücadele vurgusu yapan Bahçeli, "İslam ülkeleri öncelikle huzura kavuşturulmalı. Huzura kavuşması ülkemizdeki olayları da hafifletecektir. Türkiye'de terör ile mücadelede Genelkurmay Başkanlığı, emniyet güçleri çok  kararlı bir mücadeleyi sürdürmektedir. Bu mücadelenin devamında yarar vardır. Şehirdekilerin kökü kazındı kırsalda da kökü kazınmalı. Sosyal ve ekonomik destekleri kırılmalı. Türkiye barış ülkesi haline dönüşmeli" diye konuştu.
"CİDDİYE ALMIYORUZ ONLARI. MHP'NİN ALTERNATİFİ OLMAZ"
Bahçeli sözlerini şöyle sürdürdü: "Hiç ciddiye almıyoruz onları. MHP'nin alternatifi olmaz. Bayramlaşma bugün buradadır. Bunun dışındaki bayramlaşma, bana gelen bilgiler doğrultusunda Fethullah Gülen örgütlenmesinin tavsiyesi ve onların siyasi zemine tekrar kavuşturulması için bir oyundur. Bu oyun bozulacaktır.
MHP'DE BİR AYIKLANMA MEVSİMİ BAŞLAYACAK KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN
Böyle bir bayramlaşmada görev alanlar için tüzüğümüzün gereği yapılacak ve artık MHP'de bir ayıklanma mevsimi başlayacak kimsenin şüphesi olmasın."
 "CUMHURBAŞKANI TÜRKİYE'Yİ SEVİYORSA BİZDEN BİRAZ AKIL ALMASINDA YARAR VARDIR"
Suriyelilere vatandaşlık verileceği yönündeki bir soruya Bahçeli, "Türkiye ekmeğini paylaşmıştır. Böyle bir yaklaşım milletimize yakışır bir hareket. Savaş bitince dönmeyeneler Suriye kaçkınıdır. Yardımlarımızı devam ettirelim. Küçük hesaplar peşinde koşmayalım. Sayın Cumhurbaşkanı küçük bir partinin genel başkanının buna aklı ermez diyor. Aklımızın neye ereceğini ondan öğrenecek değiliz. Türkiye'yi seviyorsa bizden biraz akıl almasında yarar vardır" açıklamasında bulundu.