Başbakan fotoğrafları değişti, poz aynı kaldı

Başbakan fotoğrafları değişti, poz aynı kaldı

AKP Kocaeli İl Başkanlığı binasının çatısında bulunan AKP eski Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun fotoğrafı kaldırılarak yerine AKP Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım’ın fotoğrafı konulurken, her iki fotoğrafta da aynı pozun olması dikkat çekti.

Bir anda gelen genel başkanlık değişikliği ile Türkiye’deki binlerce AKP teşkilatında büyük bir çalışma da başlattı. Bütün broşür ve afişlerde bulunan Davutoğlu imzası çöpe gidecek hepsini yerine yeni Başbakan ve Genel Başkan Binali Yıldırım gelecek.

AKP Kocaeli İl Başkanlığı, Binali Yıldırım’ın partinin genel başkanı ve başbakan olmasının ardından İzmit Perşembe Pazarı mevkiinde bulunan parti binasının cephesinde ve çatısında bulunan partinin eski genel başkanı ve başbakan Ahmet Davutoğlu’nun fotoğraflarını kaldırdı.Parti binasının çatısında bulunan Ahmet Davutoğlu’nun tebessümle selamladığı yanında ‘Kocaeli Hazır, Hedef 2023’ yazılı profillerden oluşan panodan kaldırılarak, yerine Binali Yıldırım’ın aynı pozu verdiği fotoğrafı konuldu. Slogan ise yerinde kaldı. Daha önce Ahmet Davutoğlu’nun fotoğrafı ile Binali Yıldırım’ın tebessümle selam verdiği fotoğrafın benzerliği dikkat çekti.