Binali Yıldırım'ın Bitlis ziyaretinde tepki çeken kare!

Binali Yıldırım'ın Bitlis ziyaretinde tepki çeken kare!

Malazgirt Zaferi’nin 948. yıldönümü münasebetiyle Binali Yıldırım, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ile birlikte Ahlat ilçesine gelerek buradan Bitlis’e geçti.

Eski TBMM Başkanı ve AKP İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, adli olaylar ile terör olaylarının devletin kontrolü altında olduğunu belirterek, "Gayet güzel başarılı çalışmalar yapılıyor. İnşallah bundan sonra bu cazibe programları marifeti ile bölgeyi geliştirme adına devam edecek hale getirmemiz lazım" dedi.

Malazgirt Zaferi’nin 948. yıldönümü münasebetiyle Binali Yıldırım, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ile birlikte Ahlat ilçesine gelerek buradan Bitlis’e geçti.

İlk olarak Bitlis Belediyesini ziyaret eden Yıldırım’ı Belediye Başkanı Nesrullah Tağlay ve personel karşıladı. Başkan Tağlay’dan şehir hakkında brifing alan Yıldırım daha sonra Bitlis Valiliğine geçti.

Binali Yıldırım'ın Bitlis ziyaretinde tepki çeken kare!

Burada Bitlis Valisi Oktay ve vali yardımcıları tarafından karşılanan Yıldırım, beraberindekilerle birlikte valilik makamına geçti. Vali Çağatay il ve ilçeler hakkında Yıldırım’a bilgiler verirken, Yıldırım odada buluna küçük çocuklarla da yakından ilgilendi.

Gazetecilere ziyareti hakkında açıklamalar yapan Yıldırım, Bitlis’in 17 yıl önceki haliyle şimdikinin arasında dağlar kadar fark olduğunu söyledi.