'CHP şu anda bu görevi yapabilecek halde değil'

'CHP şu anda bu görevi yapabilecek halde değil'

İstanbul Baro Başkanı Kocasakal, Türkiye'nin, cumhuriyetin kuruluşundan daha çok CHP'ye ihtiyacı olduğunu belirterek, "Bu görevini yapmazsa, korsanların sahte ışıklarının neden olduğu gibi gemiyi karaya bindirir. CHP şu anda bu görevi yapabilecek halde değil" diye konuştu.

İstanbul Baro Başkanı Ümit Kocasakal, Antalya’da Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonu’nda, CHP Altıok Platformu’nca düzenlenen panele konuşmacı olarak katıldı. Türkiye’nin bir kaos ve fetret devri yaşadığını savunan Kocasakal, Türkiye’nin 5 kırılma noktasından geçerek bugünlere geldiğini kaydetti. Bu kırılmaların sonucunda ortaya çıkan Ak Parti’nin bir siyasi parti olarak görülemeyeceğini iddia eden Kocasakal, “Kongreleri yapıldı, ‘kutlu davadan’ bahsediyorlar. Bu bir siyasi parti değil” dedi.

‘CHP ZİHNİYETİ BU ÜLKENİN TEMELİ VE HARCIDIR’


Türkiye’nin bu kırılmalardan geçerek, işgal altında, bağımsızlığını kaybetmiş, geleceği ipotek altına alınmış bir ülke haline dönüştüğünü söyleyen Kocasakal, “Şimdi söylüyor ya ‘CHP zihniyeti’ diye. CHP zihniyeti dediğin, bugün orada oturmanın temelidir. CHP zihniyeti bu ülkenin temeli ve harcıdır. Ne yaptı bu zihniyet, ülkeyi demir ağlarla ördü. Siz kafanızdaki örümceklerle ördünüz” diye konuştu.‘GEMİYİ KARAYA BİNDİRİR’

Bu süreçte Türkiye’nin, cumhuriyetin kuruluşundan daha çok CHP’ye ihtiyacı olduğunu kaydeden Kocasakal, “Bu görevini yapmazsa korsanların sahte ışıklarının neden olduğu gibi gemiyi karaya bindirir. CHP şu anda bu görevi yapabilecek halde değil” dedi.

'BUNU ATATÜRK’ÜN PARTİSİNDE YAPAMAZSIN’

Küresel güçlerin iktidar partisini dizayn ettiği gibi, iktidarın alternatiflerini de dizayn ettiğini iddia eden Kocasakal, CHP’ye de operasyon yapılıp genleri ve genetiğiyle oynandığını öne sürdü. Kocasakal, şöyle dedi:

“Bu partide şu anda partinin dokusuyla, ilkeleriyle doku uyuşmazlığı olan insanlar var. Hem de yönetiminde. Atatürk ile, Cumhuriyet ile sorunun olabilir. Diyorlar ya ‘Saygı duyuyorum.’ Saygı da duyma. Hakkındır. Ama bunu Atatürk’ün partisinde yapamazsın. Gideceksin ya buna uygun bir partide siyasetini yapacaksın, ya da yeni bir parti kuracaksın. Hem Atatürk’ün partisinde olup, hem Atatürk’e, hem altı oka dil uzatamazsın.”

‘KİMİN NE HADDİNE’

‘CHP’nin hafıza kaybına uğratıldığını, bu halde ortaya çıkan yeni’ tanımlamasını reddederek, “Kimin ne haddine?” diye sert çıkan Kocasakal, “CHP’nin doğal bir toprağı var. Altıok ve Kemalizm” dedi.     DHA