CHP'de kurultay kazanı kaynıyor

CHP'de kurultay kazanı kaynıyor

CHP’de “tüzük kurultayı” yerine “seçimli kurultay” çalışmaları hız kazanmaya başladı. AKP kongresini yaptı, MHP tartışmalar içinde kurultayını tamamlamaya çalışıyor. Ana Muhalefet Partisi CHP’de de kazan içten içe kaynamaya başladı. MYK ve PM’den memnun olmayan Kılıçdaroğlu arayışta. Muhalifler de hareketli...

YURT Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Veysi Şahin bugünkü yazısından CHP'deki kurultay kulislerini köşesine taşıdı. Şahin'in yazısında öne çıkan kısımlar şu şekilde:

Mustafa Sarıgül’den Sağlar’a destek

Mustafa Sarıgül'ün desteklediği 10 Aralık Hareketi, geçtiğimiz haftasonu CHP'yi ve Türkiye'yi tartıştı.  İstanbul Milletvekilleri Eren Erdem ve Sezgin Tanrıkulu ile Ercan Karakaş, Prof. Dr. Burhan Şenatalar ve Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç'ın desteklediği, Necdet Saraç'ın da düzenleme komitesine katkı sunduğu toplantıda, Fikri Sağlar'ın Genel Başkan adaylığı üzerinde açık açık kulis yapıldı.

Kılıçdaroğlu’nun MYK ve PM rahatsızlığı


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu mevcut MYK ve Parti Meclisi’nden memnun değil. Ve artık bunu gizleme gereği duymuyor. Kılıçdaroğlu'nun tüzük gereği seyircisiz yapılması gereken tüzük kurultayını, her an seçimli hale getireceği konuşuluyor. Muharrem İnce, Ankara'da büro faaliyetlerini sürdürüyor. Deniz Baykal parti içi mutabakat arayışında.

VEYSİ ŞAHİN'İN YAZISININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ!