CHP'den AKP'ye 'Ecevit' tepkisi: Sizin cibiliyetini sorduğunuz lider...

CHP'den AKP'ye 'Ecevit' tepkisi: Sizin cibiliyetini sorduğunuz lider...

CHP Sözcüsü Öztrak, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın " Bülent Ecevit’i hedef alarak “Türkiye Cumhuriyeti hükümeti bizim dönemimizde asla emir almamıştır. O sizin cibiliyetinizde var" sözlerine tepki gösterdi.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, düzenlediği basın toplantısında AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Bülent Ecevit’i hedef alarak “Türkiye Cumhuriyeti hükümeti bizim dönemimizde asla emir almamıştır. O sizin cibiliyetinizde var. Sizin geçminizde olanların Amerika’daki liderler karşısında nasıl el pençe divan durduğunu biz çok iyi biliriz” sözlerine sert tepki gösterdi.

Cumhuriyet'ten Mahmut Ilıcalı haberine göre  Öztrak, “Sizin cibiliyetini sorduğunuz lider, Beşparmak Dağları’na Türk milliyetçiliğinin adına yazdıran liderdir. ‘Biz emir almadık’ diyorlar. ‘Bu can bu tende kaldıkça bu rahibi ABD’ye göndermem’ diyen biz miydik? Bir gecede Trump dedi, rahibi gönderdiler. Emir aldınız. ‘NASA çalışanını bırak’ dediler; bıraktınız. S-400’leri de ABD’den gelen emirle aktive etmeyeceksiniz” ifadelerini kullandı. 
Kaynak Yeniçağ: CHP'den AKP'ye "Bülent Ecevit" tepkisi!