CHP'li Faik Tunay partisinden istifa etti

CHP'li Faik Tunay partisinden istifa etti

"CHP varsa herkes için vardır" söyleminin artık geçerliliğinin olmadığını öne süren Faik Tunay, "artık bir faydamın olmayacağına inandığım için partiden istifa ediyorum" dedi.

CHP eski milletvekili Faik Tunay, partisinden istifa ettiğini açıkladı.

Tunay açıklamasını "Bazen olur mu diye umut etmek, mücadele etmek anlamsız...Alternatif olmaktan uzak, İKTİDAR kelimesini konuşmanın bile hayal olduğu bir yapı maalesef. Sayfalar dolusu yazmaya da gerek yok, MİLLETİMİZ herşeye şahit ve görüyor zaten. Buraya kadar..." sözleriyle duyurdu.

Tunay "CHP varsa herkes için vardır" söyleminin artık geçerliliğinin olmadığını öne sürerek "sadece belli kesimlere ulaşmanın bir amaç olduğunu gördüğüm ve artık bir faydamın olmayacağına inandığım için partiden istifa ediyorum" ifadelerini kullandı.CEMAATİ ÖVMÜŞTÜ!


CHP İstanbul Milletvekili ve Dışişleri Komisyonu Üyesi iken Faik Tunay, Kosova'daki Türk okullarının mezuniyet törenine gittiklerini belirterek, "En önemli bakanlar çocuklarını bizim okullarımızda okutuyor. Bizimle birlikte okulları gezenler diyorlar ki; yanlış düşünmüşüz, haksızlık etmişiz." diye konuşmuştu.