CHP'li İnce'den Meclis başkanına yanıt

CHP'li İnce'den Meclis başkanına yanıt

Meclis Başkanı Kahraman'ın "Gülen'le AKP arasında öteden beri beraberiyet olmadı" sözlerine yanıt CHP'li İnce'den geldi.

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, yabancı bir gazetecinin "AKP ile FETÖ arasında bir ilişki olup olmadığı" yönündeki sorusuna "Bu terörist başıyla (Fetullah Gülen) AK Parti arasında öteden beri bir mutabakat yok, beraberiyet olmamıştır. Daha değişik partileri desteklemiştir" karşılığını verdi. Kahraman'a yanıt CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce'den geldi.

Kahraman'a "Beraberiyet yoksa niye kandırıldık diyorsunuz, niye özür diliyorsunuz?" sorusunu yönelten İnce, "700 bin liralık saat çıktı, saati geriye alır gibi al miladı geriye, 2004 MGK kararına götür, görürsün beraberiyeti" dedi.


İşte CHP'li İnce'nin açıklamaları:


Mağduriyet ve galibiyet peşinde, acziyet içindeki İsmail Kahraman AKP ile FETÖ arasında öteden beri "beraberiyet" olmadığını söylemiş. AKP ile FETÖ arasında beraberiyet yoksa milat neden 17-25 Aralık? Beraberiyet yoksa niye kandırıldık diyorsunuz, niye özür diliyorsunuz? 17 Aralık’ta para kasaları, para sayma makinaları, tapeler çıktı. Bir Bakan yapılanları Başbakan'ın emriyle yaptım, o istifa etsin dedi. 700 bin liralık saat çıktı, saati geriye alır gibi al miladı geriye, 2004 MGK kararına götür, görürsün beraberiyeti! 17-25 Aralık’ta yolsuzluk yok diyorlar.Ortaya çıkan ve faiziyle geri alınan paraların kaynağını açıklayın inanalım yolsuzluk olmadığına. Tapelere montaj, dublaj diyorlar. Hisli Bakanların ve emrindeki kuruluşların hisleriyle mi montaj olduğuna inanacağız?  Uluslararası kabul gören kuruluşların raporuyla tapelerin montaj, dublaj olduğunu ispat edin inanalım haksız kazanç elde edilmediğine.  Türkiye terör örgütlerine de, organize yolsuzluk çetelerine de mecbur ve mahkum değildir.