CHP'li Özkan’dan 128 Milyar Dolar’ın hikayesi…Özkan, “Hepsi kayıtlarda, artık internet denen bir olay var”

Başta Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan olmak üzere, "128 milyar dolar nerede" sorusuna birbiri ile çelişen açıklamaları derleyip video yapan CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, Erdoğan'ın "Hepsi kayıtlarda, artık internet denen olay var" sözleriyle paylaştı

Başta Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan olmak üzere, "128 milyar dolar nerede" sorusuna yanıt olarak iktidar kanadından yapılan birbiri ile çelişen açıklamaları derleyip video yapan CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, Erdoğan'ın "Hepsi kayıtlarda, artık internet denen olay var" sözleri ile paylaştı.

CHP Genel Başkan Başdanışmanı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; iktidar yetkililerinin, "128 milyar dolar" tartışmaları ile ilgili açıklamalarını, bir videoda derledi.

Özkan'ın paylaştığı video, yine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Artık dünya öyle bir dünya ki ağzından çıkan bir sözün esiri olursun. Bunların hepsi kayıtlarda artık. Artık internet denilen bir olay var. Her şey kayıtlarda. Ayıptır, nasıl böyle yalan söylüyorsun" açıklamasını yaptığı görüntülerle sona erdi. Özkan da videoyu, "Gün gün 128 milyar dolar hikayesi. Hepsi kayıtlarda artık internet denen olay var" notu ile paylaştı.

Videoda, açıklamalar; tarihleri ile birlikte şöyle sıralandı:  

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Kurulu Üyesi Yiğit Bulut - 19 Şubat 2021: Türkiye'nin hiçbir zaman satılabilir rezervi olmadı cumhuriyet tarihinde.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan - 22 Şubat 2021: 95 milyar dolar döviz rezervimiz var.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan - 24 Şubat 2021: Salgın bahanesiyle yeni bir finansal dalgalanma oluşturmak isteyenlere elimizdeki tüm imkanlar kullanarak imkan vermedik.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Cemil Ertem - 23 Mart 2021: 128 milyar dolar hesabını nasıl yaptıklarını gerçekten bilmiyorum ve bu hesaba da ulaşamıyorum açıkçası.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ - 11 Nisan 2021: 128 milyar dolar kasada. Yani havaya mı uçtu?

AKP Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli - 19 Nisan 2021: 75 milyar doları Türkiye'deki yerleşik gerçek ve tüzel kişiler satın almışlar, bankalardaki hesaplarında duruyor.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli - 20 Nisan 2021: Aradığınız para devletin kasasında.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan - 21 Nisan 2021: Aslına bakarsanız ortada 128 milyar dolar diye bir rakam, gerçekle ilişkisi olan bir rakam yok.