CHP'li Tekin'den AKP'li Topbaş'a: Bize değil, İstanbul'a hesap ver!

CHP'li Tekin'den AKP'li Topbaş'a: Bize değil, İstanbul'a hesap ver!

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Kadir Topbaş'ın muhalefete yönelik eleştirisini değerlendirdi. Topbaş'ın neden istifa ettiğini açıklaması gerektiğini ifade eden CHP'li Tekin, "Topbaş öncelikle Sayın Kılıçdaroğlu'na değil İstanbul halkına açıklama yapmak zorunda. Hangi gerekçe ile istifa ettiğini İstanbul halkıyla paylaşmalı" dedi.

Selçuk Arslan / YURT

Eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısındaki sözlerine cevap vermiş, 'Beni karalamayın' demişti. Topbaş'ın cevabını değerlendiren CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin ise, siyasete devam edeceğini söyleyen eski Başkanın istifa gerekçesini açıklaması gerektiğini belirtti.

YURT'a konuşan CHP'li Gürsel Tekin, şu görüşlere yer verdi:

Kadir Topbaş, iyi hizmet yaptığını, sağlık sorunlarının olmadığını ve siyasete devam edeceğini belirtiyor. Peki tüm bunlara rağmen neden görevi bıraktı? Topbaş bu konuya açıklık getirmeli ve istifa gerekçesini İstanbul halkıyla paylaşmalı.  Topbaş, bütün bunlara rağmen gerekçe göstermeksizin görevi bırakıyorsa Sayın Kılıçdaroğlu'na değil AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'a cevap vermeli. Erdoğan, yakın zamanda yaptığı bir konuşmada "FETÖ'ye ve yolsuzluğa bulaşmış kim varsa görevi bıraksın" demişti. Bu bağlamda Kadir Topbaş İstanbul halkına hesap vermeden gidiyorsa Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu'nun dediği gibi "İstifa edenlerin yakasında iki rozet vardır, biri yolsuzluk biri Bylock. Eğer istifa ediyorlarsa sebep budur". Topbaş açıklama yapmadığı sürece  yakasında bu iki rozeti taşıyacak..