CHP'yi karıştıran Antalya raporu sahte çıktı

CHP'yi karıştıran Antalya raporu sahte çıktı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na sunulmak üzere hazırlandığı ileri sürülen “ Antalya Aday Raporu “ sahte çıktı.

Aliseydi KARAGÖZ / YURT

Antalya'ya gelen ve 6 kişilik heyette bulanan CHP Ankara Mileltvekili Ali Haydar Hakverdi, kim tarafından hazırlandığı belli olmayan sahte rapor ile ilgili olarak YURT'dan Aliseydi Karagöz'e konuştu.

RAPOR TAMAMEN SAHTE...

CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi “Bu rapor tamamen sahte bir rapor. Uydurma bir rapor. Herkes word'de yazar ve yayınlar. Kamuoyunda elden ele dolaşan ve yayınlanan bu sahte raporda bizim imzamızda yok. AKP mi yapıyor. Partililer mi yapıyor onu bilemem.Ben böyle bir raporu asla kesinlikle hazırlamadım. Ayrıca, böyle bir raporu da Sayın Genel Başkanımıza'da sunmadım.Tamamen yalan ve iftira. Biz Antalya'da edindiğimiz bilgileri sadece şifaen genel başkanımıza bir aktarmamız oldu. Bunun dışında rapor sunmadık.Ortalığı karıştırmak istiyorlar” dedi

İŞTE SAHTE RAPORDA YAZILANLAR:

CUMHURİYET HALK PARTİSİ

YEREL YÖNETİM POLİTİKALARINDAN SORUMLU

GENEL BAŞKAN YARDIMCILIĞI’NA

ANKARA

22/11/2018 tarih, 2018/1271 sayılı görevlendirme yazınız ile, Parti Meclisi Üyesi Ankara Milletvekili Ali Haydar HAKVERDİ, Kocaeli Milletvekili Tahsin TARHAN, Tekirdağ Milletvekili Candan YÜCEER, Edirne Milletvekili Okan GAYTANCIOĞLU, Denizli Milletvekili Kazım ARSLAN ve Adana Milletvekili Burhanettin BULUT heyet olarak ANTALYA ilimizde aday belirleme çalışması için görevlendirildik.

26, 27 ve 28 Ekim 2018 tarihlerinde verilen görev çerçevesinde hareket ederek Antalya ilimizde temaslarda bulunduk.

26 Ekim 2018 Pazartesi günü sabah saat 10:00’da il binamızda il başkan ve il yönetimi ve ardından ilçe başkanları ile birlikte yaptığımız toplantı ile bölge çalışmasına başladık. Bu görüşmelerde il ve ilçe örgütlerimizin büyükşehir ve ilçelerine dair görüş ve önerilerini aldık.

İl binamızda örgüt yöneticilerimizin görüşleri alındıktan sonra başvuru yapan ve başvuru yapmayıp aday olmayı düşünen bütün adaylarla ayrı ayrı mülakatlar yaparak tarafımıza verilen görev çerçevesinde değerlendirmelerde bulunduk.

Ataması yapılan belediye başkanları dışında kalan mevcut belediye başkanları ile de görevimiz çerçevesinde görüşmeler yaptık.

27 Ekim 2018 Salı günü il ve ilçe örgütlerimizden bağımsız olarak, sadece heyet üyelerinin katıldığı aşağıda liste ile belirtilen görüşmelerimizi gerçekleştirdik.

 1. Eczacılar Odası Antalya Şube

 2. Ziraat Mühendisleri Odası Antalya Şube

 3. Veterinerler Odası Antalya Şube

 4. Mali Müşavirler Odası Antalya Şube

 5. İnşaat Mühendisleri Odası Antalya Şube

 6. Elektrik Mühendisleri Odası Antalya Şube

 7. Tabip Odası Antalya Şube

 8. Antalya Barosu

 9. Jeoloji Mühendisleri Odası Antalya Şube

 10. Esnaf ve Sanatkarlar Odası

 11. Akdeniz Turizm Otelciler Birliği

 12. Türkiye Otelciler Federasyonu

 13. Ticaret ve Sanayi Odası

 14. Ziraat Odası

 15. Antalya İş Adamları Derneği

 16. Antalya Genç İşadamları Derneği

 17. Antalya Sanayi ve İş Adamları Derneği

 18. Antalya Ticaret Borsası

 19. Türkiye Muhtarlar Federasyonu

 20. Antalya Muhtarlar Derneği

 21. KESK

 22. DİSK

 23. Birleşik Kamu İş

 24. Atatürkçü Düşünce Derneği

 25. Genel İş Antalya Şube

 26. Emekli Sen Antalya Şube

 27. Devrimci Turizm İşçileri Sendikası

 28. Sosyal İş Antalya Şube

 29. Eğitim Sen Antalya Şube

 30. Kültür Sanat Sen Bölge Şube

 31. Yapı Yol Sen Antalya Şube

 32. Tüm Bel Sen Antalya Şube

 33. Enerji Sanayi ve Maden Kamu Emekçileri Sendikası Antalya Şube

 34. Sağlık Emekçileri Sendikası

 35. Konyalılar Derneği

 36. Adıyamanlılar Derneği

 37. Şanlıurfalılar Derneği

 38. Diyarbakırlılar Derneği

 39. Hakkarililer Derneği

 40. Vanlılar Derneği

 41. Ağrılılar Derneği

 42. Pir Sultan Abdal Kültür Derneği

 43. Zeytinköy Anadolu Aleviliğini Yaşatma Derneği

 44. Amasya Merzifon Kültür Derneği

 45. Alevi Kültür Derneği

 46. Çorumlular Derneği

 47. Vartolular Derneği

 48. Antalya Tahtacılar Derneği

 49. Tunceli Dayanışma ve Kültür Vakfı Antalya Şube

 50. Erzincan Fırat Boyu Derneği

 51. Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Antalya Şube

 52. Kumluca Ticaret Odası

 53. Kumluca Toptancılar Hali

 54. Kumluca Esnaf ve Sanaatkarlar Odası

 55. Kumluca Yeni Sanayi Sitesi

 56. Finike Esnaf ve Sanaatkarlar Odası

 57. Gazipaşa Esnaf ve Sanatkarlar Odası

 58. Gazipaşa Şoförler Odası

 59. Gazipaşa Atatürkçü Düşünce Derneği

 60. Alanya Kent Konseyi

 61. Alanya Gazeteciler Cemiyeti

27 Ekim 2018 Salı günü yapılan görüşmeler sonrasında mevcut Antalya milletvekillerimiz Çetin Osman BUDAK ve Aydın ÖZER ile telefon aracılığı ile, Cavit ARI ve Rafet ZEYBEK ile de yüz yüze, ataması gerçekleştirilen Manavgat Belediye Başkanı Şükrü SÖZEN ile de telefon aracılığı ile görüşmeler gerçekleştirilmiştir.

Özel araştırma yapılmasına ihtiyaç duyulan bölgelere heyet üyeleri bizzat giderek seçmen kitlesi ile görüşmeler yaparak sonuç ve kanaat edinmeye çalışmıştır.

Antalya ilimizde son seçimlerde belirgin oy alan diğer siyasi partilerin il başkanları ile de özel görüşmeler yapılarak görüş alışverişinde bulunulmuştur.

SONUÇ VE KANAAT :

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI ;

Çetin Osman BUDAK, Ümit UYSAL ve Muhittin BÖCEK isimleri Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için öne çıkmaktadır. Bu isimler İl ve İlçe Başkanlıklarına, Kadın ve Gençlik Kolu Başkanlıklarına, mülakat yapılan bütün ilçe adaylarına, ziyaret edilen kurumların tamamına ve alana çıkılan bölgedeki seçmenlere sorularak aşağıdaki kanaate hasıl olunmuştur.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı hangi isim olursa olsun, mutlaka öncelikli yapılması gereken parti içi barışın sağlanarak, il ve ilçe örgütleri ve bütün adayların birlikte ve koordineli çalışması sağlanmalıdır.

1- Çetin Osman BUDAK, Genel Başkan Yardımcılığı görevi yapan il milletvekilimiz “abi formülü” olarak barışı sağlayabilir iddiası önerilmiş, alanda tanınırlığı diğer iki adaya nazaran daha geri plandadır.

2- Muhittin BÖCEK, Uzun süredir Konyaaltı İlçemizde belediye başkanlığı yapmış, başarılı ve tanınırlığı en yüksek isimdir. Şehrin batısından ve kırsal bölgeden daha çok oy alacağı iddiası öne çıkmıştır. Mevcut İl Başkanlığı ve yönetimi ile ve İlçe Başkanı dışındaki ilçe yöneticileri ve partililerin çoğu ile bağı zayıf olması genel anlamda eleştiri konusu olarak heyetimize yoğun şekilde dile getirilmiştir. Büyükşehir adaylığı söz konusu olması halinde mutlaka örgütlerin gönlü alınması ve birliğin sağlanması gerektiği gözlemlenmiştir.

3- Ümit UYSAL, Bir dönem Muratpaşa Belediye Başkanı olarak görev yapmış, çok başarılı ve tanınırlığı olan, parti örgütlerinde öne çıkan isimdir. Antalya merkezin ve doğum yeri itibariyle ilin doğu ilçelerinin oyunu daha fazla alacağı iddiası öne çıkmaktadır. Büyükşehir adayı olması durumunda mutlaka diğer ilçe belediye başkanlarının da desteği alınmalıdır.

AKP, rantın yoğun olduğu Antalya iline iktidarın gücünü de kullanarak yoğun bir ekonomik güç ile seçim sürecinde saldıracaktır. Bu nedenle seçim sürecinde ekonomik olarak da seçim çalışmaları diğer illere nazaran desteklenmelidir.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanabilmenin önemli ayaklarından biri de diğer siyasal partilerle yapılacak aday destekleme görüşmelerinin sağlıklı yürütülmesidir. Bu nedenle İyi Parti ile yapılacak görüşmeler önem arz etmektedir. Oy oranı yüksek olan diğer partilerle de belediye meclis üyeliği üzerinden anlaşılarak desteklerinin alınması sağlanılabilir.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı adaylarımızın üçüne de heyet olarak inancımız tamdır. Her üç adayın şehrin yapısı nedeni ile öne çıkan özellikleri birbirinden farklıdır. Büyükşehri kazanmamızın ön koşulu barışın ve birliğin sağlanmasıdır.

ANTALYA İLÇELERİ

1. MURATPAŞA

Mevcut Belediye BaşkanıÜmit UYSAL, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olmaması halinde Muratpaşa İlçesi Belediye Başkanı Adayı olarak gösterilmelidir.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit UYSAL’ın büyükşehir adayı olarak gösterilmesi halinde

1. İl Başkanı Ahmet KUMBUL, bu ilçeye belediye başkanı adayı olmak istediği talebini heyetimize iletmiştir.

2. Öne çıkan isimler Ömer MELLİ veMurat BULAT

3. KONYAALTI

  Mevcut Belediye Başkanı Muhittin BÖCEK, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olmaması halinde Konyaaltı İlçesi Belediye Başkanı Adayı olarak gösterilmelidir.

  Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin BÖCEK’in büyükşehir adayı olarak gösterilmesi halindeSemih ESEN ismi tek öne çıkan isimdir.

  1. DÖŞEMEALTI Turgay GENÇ(Mevcut Başkan)

  2. İBRADI Serkan KÜÇÜKKURU(Mevcut Başkan)

  3. KEPEZ Garip ERDOĞAN(Diğer adaylar Önder KURNAZ ve Devrim İŞBİLEN belediye meclis üyeliğinde değerlendirilmesi olumlu olur)

  4. AKSU İsa YILDIRIM(İyi Parti de bu ismin kendilerinden adaylığını istiyor)

  5. FİNİKE Mustafa GEYİKÇİ

  6. KAŞ Yusuf Ulaş AKÇAY

  7. AKSEKİErdoğan ERDOĞAN

  8. KUMLUCA Mustafa KÖLEOĞLU (İsa GÜZEL Kumlucalı olan vekilin önerisi)(İyi Parti son aşama beklenebilir)

  9. KORKUTELİ Süleyman MEMOĞLU

  10. ALANYA İttifak Beklenmeli

  11. SERİK İttifak Beklenmeli

  12. GÜNDOĞMUŞ İttifak Beklenmeli

  13. DEMRE İttifak Beklenmeli

  14. ELMALI İttifak Beklenmeli

  15. GAZİPAŞA Eğilim Yoklaması

  16. MANAVGAT Belirlendi

  17. KEMER Belirlendi

  22/11/2018 tarih, 2018/1271 sayılı görevlendirme yazınız ile, Parti Meclisi Üyesi Ankara Milletvekili Ali Haydar HAKVERDİ, Kocaeli Milletvekili Tahsin TARHAN, Tekirdağ Milletvekili Candan YÜCEER, Edirne Milletvekili Okan GAYTANCIOĞLU, Denizli Milletvekili Kazım ARSLAN ve Adana Milletvekili Burhanettin BULUT heyet olarak ANTALYA ilimizde temaslarda bulunduk. Altı sayfa inceleme raporumuzu iki nüsha olarak Sayın Genel Başkan Yardımcılığınızın bilgi ve takdirlerine oy birliği ve ortak kanaat ile arz ederiz.

  Saygılarımızla. 3 Aralık 2018

  Ali Haydar HAKVERDİ Tahsin TARHAN Candan YÜCEER

  P.M. Üyesi Ankara Mv. Kocaeli Mv.Tekirdağ Mv.

  Kazım ARSLAN Okan GAYTANCIOĞLU Burhanettin BULUT

  Denizli Mv. Edirne Mv. Adana Mv.