Davutoğlu cephesinden gelen 'Öcalan'a çiçek' hatırlatmasına Perinçek'ten yanıt

Davutoğlu cephesinden gelen 'Öcalan'a çiçek' hatırlatmasına Perinçek'ten yanıt

Abdullah Gül, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu için “FETÖ’nün siyasi ayağı” iddiasında bulunan Doğu Perinçek’e, AKP’li eski vekil ve Davutoğlu’na yakın Selçuk Özdağ’dan yanıt geldi.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, dün yaptığı açıklamada, AKP’den kopup yeni parti kurma çalışmaları yapan Abdullah Gül’ün, Ali Babacan’ın ve Ahmet Davutoğlu’nun FETÖ’nün siyasi ayağı olduğu iddia etmişti. AKP eski milletvekili ve Ahmet Davutoğlu’na yakınlığıyla bilinen Selçuk Özdağ ise, Perinçek’in bu sözlerine sert çıktı. Doğu Perinçek Selçuk Özdağ’ın açıkça FETÖ cephesinden konuştuğunu öne sürdü.

“Abdullah Gül, Ali Babacan, Davutoğlu kimlerin yanında? Siyasi ayak temizleniyor Ak Parti’den” diyen Doğu Perinçek, “Fetullah dostları kim: Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan” ifadelerini kullanmıştı.

Milli Görüş’ün kanalı TV5’te konuşan eski AKP milletvekili ve Davutoğlu’na yakın isim Selçuk Özdağ ise, Perinçek’in bu sözlerine yanıt verdi. Özdağ, “Sayın Doğu Perinçek, 20 Temmuz 1974’te Kıbrıs’a çıkarma yapıldığında ne diyordu. Perinçek, ‘Türk ordusu Kıbrıs’ta işgacidir’ diyordu. Türk ordusu Kıbrıs’ta işgalci mi değil mi? O sözü niye söylemiş. Türk ordusu Fırat’ın doğusunda boğulmuştur diyen adam, Gül hakkında, Babacan hakkında, Davutoğlu hakkında konuşabilir mi? Siz gideceksiniz Beka Vadisi’nde Abdullah Öcalan’a çiçekler vereceksiniz ve ardından ‘bu üç kişi FETÖ’cüdür’ diyeceksiniz” ifadelerini kullandı.

PERİNÇEK'DEN ÖZDAĞ'A JET YANIT
Tarafsız Haber Ajansı’ndan Sorel Dağıstanlı’ya konuşan Doğu Perinçek Selçuk Özdağ’ın açıkça FETÖ cephesinden konuştuğunu belirtti.

Doğu Perinçek, Özdağ’ın açık bir şekilde FETÖ cephesinden konuştuğunu belirtti ve ‘Gül, Babacan ve Davutoğlu FETÖ’nün siyasi ayağıdır’ sözüne açıklık getirdi. Türkiye’ye tehdidin ABD’den geldiğini ifade eden Perinçek,” Her cephede Doğu Fırat, Batı Fırat nereye baksak ABD’den geliyor. FETÖ de ABD’nin bir oyuncağı. 15- 16  Temmuz gecesi Türk- Amerikan savaşı yaşadık. ABD,  AK Parti’yi bölmeye çalışıyor. Neden? Çünkü Türkiye milleti ve devleti ile ABD’ye direniyor” dedi.