Doğu Perinçek'in ülkücülerden flaş Bahçeli isteği

Doğu Perinçek'in ülkücülerden flaş Bahçeli isteği

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek Ulusal Kanal'da Çıkış Yolu programında gündemle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunuyor. Vatan Partisi Genel Başkan Doğu Perinçek, Ülkücülerden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi Musul ve Kerkük konusunda uyarmasını istedi.

Vatan Partisi Genel Başkan Doğu Perinçek, Ulusal Kanal'da Rafet Ballı'nın sunduğu Çıkış Yolu programında gündemle ilgili soruları yanıtladı. Perinçek, ABD ile yaşanan vize krizi, TSK'nın İdlib operasyonu, Devlet Bahçeli'nin 81 ve 82 nolu plaka iddiası, ABD'nin Türkiye'nin güneyindeki dolaylı işgal hareketleri, bölge ülkelerinin bu harekete karşı bir araya gelmelerini değerlendirdi. Doğu Perinçek Ülkücülerin Devlet Bahçeli'nin Kerkük ve Musul için kışkırtıcı sözlerinden dolayı Ülkücülerin Devlet bahçeli'yi uyarmasını istedi.

Doğu Perinçek, bugünkü grup konuşmasında suçlamalarını ise Lenin ve Mao ülkelerinde devrimi gerçekleştirmiş büyük insanlardır. Devlet Bahçeli'nin onları suçlayacağı yerde okuyup öğrenmesini tavsiye ederim. Çin'de veya Rusya'da Türkiye'de Atatürk düşmanlığı yapmaz.

Lenin olmasaydı Türkiye'de Kurtuluş savaşı olmazdı. En azından Kurtuluş savaşındaki yardımları hatırına bu suçlamaları yapmamalı.

Bugüne kadar hiç bir Vatan Partili ya da geçmişte İşçi Partili Ülkücü öldürmemiştir. Bunu kimse söyleyemez. Bu konuda bir mahkeme kararı yoktur. Cezaevinde bulunduğumuz süre içinde de ülkücüler bize karşı çok saygılı davranmıştır.

Rafet Ballı'nın sorusu üzerine Kemal Kılıçdaroğlu'nun ABD ile yaşanan vize krizi nedeniyle attığı twitler değerlendirdi. Perinçek Kılıçdaroğlu'nun attığı twitleri bozgunculuk olarak değerlendirdi. ABD Türk halkına karşı savaş açmıştır. Savaş AKP ile ABD arasında değildir. Kemal Kılıçdaroğlu attığı twitlerde olayı böyle değerlendiriyor.