Erdoğan'ı hedef aldı: Her şeyi tüketti, zaten ciddiye de alınmıyor

Erdoğan'ı hedef aldı: Her şeyi tüketti, zaten ciddiye de alınmıyor

"Erdoğan önce partisini sonra da kendisini tamamıyla tüketti..."

Bir dönem AKP'de milletvekilliği adayı da olan Tuna Beklevic, 2008'de kapatma davası sırasında Erdoğan ile yeni parti kurmak için hazırlık yaptıklarını belirtirken, "Erdoğan önce partisini sonra da kendisini tamamıyla tüketti." dedi.

AKP eski milletvekili ve iktidara yakınlığı ile bilinen Star Gazetesi yazarı Mehmet Metiner, AKP’nin ömrünü tamamladığını belirterek "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde yeni bir partinin kurulması gerekiyor. Yenilenmiş bir AK Parti’ye değil yeni bir AK Parti’ye acilen ihtiyaç var" demesinin ardından, AKP'li bir isimden daha dikkat çeken bir çıkış geldi.

Tuna Beklevic, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, 2008 yılında Erdoğan ile defalarca yeni parti kurma konusunu konuştuklarını, hatta hazırlıklar da yaptıklarını belirterek, ancak kapatma davası sonrası Erdoğan'ın bu fikirden vazgeçtiğini ifade etti.

 AKP'ye açılan kapatma davasının bir kırılma olduğunu ifade eden Beklevic, "Erdoğan önce partisini sonra da kendisini tamamıyla tüketti." dedi.

Beklevic'in açıklamalarının tamamı şöyle:

“2008 yılında Erdogan ile defalarca kez bu konuyu konuştuk; Nisan ayında Edirne’de yaz aylarında ise İstanbul’da birkaç kez buluştuk. Hatta o yaz yeni parti konusunda hazırlıklarımızı da yaptık. Lakin kapatma davası sonrasında bu fikirden vazgeçti!

O dönem ben yeni parti ile ilgilenirken arka planda Anayasa Mahkemesi’nde yaşananları bilmiyordum. Fakat o karanlık süreçlerin de zaman içerisinde aydınlanacağını düşünüyorum. Kapatma davası bir kırılmaydı. Erdoğan önce partisini sonra da kendisini tamamıyla tüketti.

Erdoğan kendisini o kadar tüketti ki; yeni Dünya ile ilgili söyleyecek tek bir sözü yok. Aklı başında kimse de zaten kendisini ciddiye almıyor. Türkiye’nin tarihsel birikimine dayalı bir kapasiteyi tüketmekle meşgul zalim bir pozisyon taşıyor.

Daha önce de ifade ettiğim gibi rejimin bu dramatik ‘tükenişini’ Türkiye için olumlu olarak değerlendiriyorum. Rejimin çaresizliği mazlumların zaferi olacaktır. Bunu sevinmeliyiz. Çünkü her bitiş başka bir başlangıçtır. Tazeliktir. Berekettir.”