Erdoğan'ın '657' dönüşüne İYİ Partili Türkkan'dan tepki

Erdoğan'ın '657' dönüşüne İYİ Partili Türkkan'dan tepki

Ekrem İmamoglu’nun mazbatayı alması ve resmen İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkanı olarak göreve başlamasından sonra gözler Cumhurbaşkanı Erdogan’a çevrilmişti. Erdogan’ın katıldığı Memur-Sen genel kurulunda yaptığı konuşmadaki bir ayrıntı İYİ Parti Grup Başkan Vekili Lütfü Türkkan’ın gözünden kaçmadı.

Yurt Haber Merkezi

Yerel seçimlerde yaşadığı Ankara ve İstanbul hezimetlerinden sonra 17 yıldır devletin her kademesinde kadrolaşan AKP’de başka bir panik havası yaşanıyor. Cumhurbaşkanı Erdogan her fırsatta devlet memurluğunu sistemi eleştirmiş ve 657 sayılı kanunu devletin başına bela olarak görmüş ve kanunun kaldırılmasını istemişti. Ancak seçimlerdeki yenilgiden sonra yaptığı konuşmada Erdogan;” İnsanoğlu hem cahil, hem zalimdir. Ve bir yere kadar menfaatleriyle beraber yürür. Ben Memur-Sen camiasının bu seçimler sebebiyle ortaya çıkan tabloda bulundukları yerlerde dimdik duracaklarına inanıyorum. Ne yapacak sana seni makamından mı alacak? Alsın.Seni memurluktan mı alacak? 657 denilen bu yasa sizi güçlü bir şekilde koruma altına almıştır. Arkanızda kapı gibi bir Memur-Sen camiası var” dedi.

'ERDOGAN’IN MENFAATLERİ BOZULUNCA SÖYLEMİ DEGİŞTİ'

Erdogan’ın bu konuşmasına twitter’dan üzerinden İYİ Parti Grup Başkan Vekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’dan “Cumhurbaşkanı Erdoğan, Memur-Sen’in 6. Genel Kurulunda MemurSen çalışanlarına 657 güvencesi verdi. Aynı Erdoğan 2016 ve 2017 yıllarında ise 657 devletin başına beladır demişti. İzleyelim mi, ne dersiniz?” diyerek yanıt geldi. Türkkan’ın paylaştığı video’da Erdogan’ın 2016 ve 2017 yıllarından günümüze 657 söylemindeki değişimi ortaya koydu. Türkkan’ın bu paylaşımına ise takipçilerinden yine Erdogan’ın “İnsanoğlu hem cahil, hem zalimdir. Ve bir yere kadar menfaatleriyle beraber yürür“ sözleriyle yanıt geldi.