Erdoğan'ın eski metin yazarından flaş açıklama: Davutoğlu acilen parti kurmalı

Erdoğan'ın eski metin yazarından flaş açıklama: Davutoğlu acilen parti kurmalı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın eski metin yazarı ve AKP Ankara Eski Milletvekili Aydın Ünal, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun tartışma yaratan röportajına ilişkin açıklamada bulundu.

RS FM’de yayımlanan, Yavuz Oğhan’ın İsmail Saymaz ve Akif Beki ile yaptığı “Bi De Bunu Dinle” isimli program, dün Sputnik yönetiminin aldığı kararla bitirilmişti. Programın sunucusu Yavuz Oğhan, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’yla yapılan ve kendi Youtube sayfasında yayınlanan mülakat sonrasında programın bitirildiğini sosyal medya hesabından duyurmuştu. Olayın ardından Sputnik Genel Yayın Yönetmeni Mahir Boztepe, konuyla ilgili olarak Odatv’ye konuşmuştu.

Mahir Boztepe, “Röportajın yayın politikamız gereği yapılmaması yönünde kararı biz Yavuz Bey’e ilettik, ancak buna rağmen yapıldı. Ben kendisine şunu aktardım; Bu röportaj bizim işimiz değil, ama medyada RS FM diye alıntılanırsa programı bitireceğiz. Öncesinden bu uyarı yaptık. Biz yayın politikamız gereği, Davutoğlu gibi bir figürü önemsemiyoruz ve açıklamalarının bizim üzerimizden yayılmasını istemiyoruz. Ancak ertesi gün röportaj yapıldı ve tüm yayın organları RS FM şeklinde alıntıladı. Neden? Çünkü, program Sputnik’e ait, format Sputnik’e ait, KJ Sputnik’e ait, KJ’de kullanılan turuncu renk Sputnik’e ait. Bunların hepsi Sputnik’in izni olmadan kullanıldı” açıklamasında bulunmuştu.

'AKIL FİKİR İDRAK YOKSUNU İHTİRAS İŞTE BÖYLE TEHLİKELİDİR'

Bu tartışmanın ardından Erdoğan'ın eski metin yazarı ve AKP Ankara Eski Milletvekili Aydın Ünal, Twitter hesabından dikkat çeken mesajlar paylaştı.

AKP’li Aydın Ünal, şunları yazdı: “RS FM olayından sonra fikrimi değiştirdim: Sayın Davutoğlu acilen bir parti kurmalı ve kendisine 4 yıldır çok büyük iyilik ve eşsiz pr çalışması yapan Pelikan’ı da yanında götürmeli. Şu akılsız, dönek, kifayetsiz muhteris çeteden hem AK Parti kurtulur hem de memleket. Pelikan, tezgahını ‘Ahmet Davutoğlu ile mücadele edeceğiz’ diye kurmuştu. Bu bahaneyle 4 yıldır para ve güç devşiriyorlar. Ekonomiyi, siyaseti, medyayı çökerttiler, Sayın Davutoğlu’nu da mağdur bir muhalefet odağı yaptılar. Akıl fikir idrak yoksunu ihtiras işte böyle tehlikelidir.”