Eski Bakan Süleyman Arif Emre vefat etti

Eski Bakan Süleyman Arif Emre vefat etti

Eski Devlet Bakanı Süleyman Arif Emre, 96 yaşında İstanbul'da vefat etti. 1995 yılında RP'den İstanbul milletvekili seçilen Emre, bir süre Meclis Başkanlığı da yaptı. Emre, son olarak Saadet Partisi'nden milletvekili seçilmişti.

Eski Devlet Bakanı Süleyman Arif Emre, 96 yaşında yaşımını yitirdi.

İstanbul'daki evinde kalp yetmezliği nedeniyle hayatını kaybeden eski siyasetçi ve devlet adamı Emre'nin cenazesi, yarın ikindi vakti Ataşehir'deki Mimar Sinan Camisi'nde kılınacak cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı'nda defnedilecek.

Hürriyet Partisi ile siyaset hayatına başlayan Emre, 1965 yılında milletvekili seçilerek parlamentoya girdi. Emre, 1974 ve 1977 yıllarında kurulan koalisyon hükümetlerinde devlet bakanlığı görevini yürüttü. 1995 yılında Refah Partisi'nden İstanbul milletvekili seçilen Emre, en yaşlı üyesi olduğu için TBMM'nin açılışını gerçekleştirerek, bir süre Meclis Başkanlığı yaptı. Emre, son olarak Saadet Partisi'nden milletvekili seçilmişti.  

KARAMOLLAOĞLU'NDAN MESAJ

Vefat haberinin ardından Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da bir mesaj paylaştı. Twitter'dan üzüntülerini belirten Karamollaoğlu, Emre için şu ifadelerini kullandı: "MSP kurucu genel başkanı, Saadet Partisi kurucu üyesi, Milli Görüş hareketimizin çok kıymetli gönül insanı Süleyman Arif Emre ağabeyin vefatını büyük bir teessür ile öğrenmiş bulunmaktayım. Merhuma Allah'tan rahmet diliyor, ailesine ve sevenlerine sabr-ı cemil niyaz ediyorum."

Eski Bakan Süleyman Arif Emre vefat etti