Figen Yüksekdağ ifade vermezse zorla getirilecek

Figen Yüksekdağ ifade vermezse zorla getirilecek

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ hakkında açılan soruşturmada savcılık, ifadeye gelmemesi halinde zorla getirilmesi talimatı verdi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'ı İzmir ve Mersin'de yaptığı konuşmalar nedeniyle hakkında açılan 3 ayrı soruşturma nedeniyle ifadeye çağırdı. Yüksekdağ'ın ifadeye gitmemesi durumunda zorla getirilmesi yönünde talimat da verildi.
 HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, geçtiğimiz günlerde Kayseri'deki bir konuşmasından dolayı ifadeye çağrılmasının ardından bugün de 3 farklı dosyadan dolayı ifadeye çağrıldı. Geçmişte Mersin'de katıldığı programlarda yaptığı konuşmalardan dolayı hakkında "örgüt propagandası yaptığı" iddiasıyla açılan iki farklı soruşturma açılan Yüksekdağ, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından talimatla ifadeye çağrıldı.  
Bu iki soruşturmanın dışında Yüksekdağ'a açılmış bir soruşturma haberi de İzmir'den geldi. Yüksekdağ, yine "örgüt propagandası yaptığı" gerekçesiyle hakkında açılan bu soruşturma nedeniyle ifade vermeye çağrıldı. 
Ancak İzmir'de açılan bu soruşturmaya dair kendisine gönderilen tebligatta, ifadeye vermeye gelmemesi halinde hakkında "zorla getirilme kararı" çıkarılacağının belirtilmesi dikkat çekti.