Hayat bilgisi testinde birinci sınıflara skandal soru

Hayat bilgisi testinde birinci sınıflara skandal soru

İstanbul’da bir devlet okulunda okuyan 1. sınıf öğrencilerine yapılan hayat bilgisi değerlendirme testinde skandal soru gündeme geldi. “Yurdumuzu düşmanlardan kim kurtarmıştır çocuklar?” sorusunun cevap şıklarında; Mustafa Kemal Atatürk’le birlikte Recep Tayyip Erdoğan ve Abdullah Gül’ün isimleri yer aldı.

Van'daki Çobanoğlu İlköğretim Okulu'nda da benzer bir skandal yaşandı. Hayat bilgisi testindeki “Cumhuriyeti kim kurmuştur?” sorusunda; Mustafa Kemal Atatürk, Fatih Sultan Mehmet ve Recep Tayyip Erdoğan seçenekleri sıralandı.TATLISES BİLE GİRDİ

Eğitimdeki rezalet bununla sınırlı kalmadı. “İlk Cumhurbaşkanımız kimdir?” sorusunun cevabı olarak öğrencilere; Süleyman Demirel, İbrahim Tatlıses ve Mustafa Kemal Atatürk şıkları sunuldu. Skandalı ortaya çıkaran MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, “Yurdumuzu düşmanlardan kurtaran yüce şahsiyet unutturulmaya ve itibarsızlaştırılmaya çalışılıyor” dedi. Konuyu, Meclis'e taşıyan ancak dört aydır yanıt alamadığını belirten Erdem, şunları söyledi: “Körpe beyinlere Atatürk ve Türk kelimeleri unutturulmaya, yerlerine ise Tayyip Erdoğan'ın ismi yerleştirilmeye çalışılıyor.“TOPLUM MÜHENDİSLİĞİ”

“AKP'nin itibarsızlaştırmaya yönelik izlediği bu yol ustaca yapılmış bir toplum mühendisliğidir. Bu toplum mühendisliği ile küçük yaştan itibaren milletimiz için kahraman sıfatını taşıyan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk unutturulmaya çalışılmaktadır. Hatta Anayasa'dan çıkarılması amaçlanan Türk kelimesi dahi unutturulmaya çalışılmaktadır. Bu rezalete önce ailelerimizin karşı çıkması, bu test kitaplarıyla ilgili söz konusu okullar hakkında il milli eğitim müdürlüklerine şikayette bulunmaları gerekmektedir. Bu konunun ısrarlı takipçisi olmaya devam edeceğiz.”