Hayko Bağdat'ın muhalefet eleştirisine çok sert tepkiler...

Hayko Bağdat'ın muhalefet eleştirisine çok sert tepkiler...

Yazar Hayko Bağdat'ın Ahval'de dün ‘Muharrem İnce'yi desteklemek Türkiye'ye ihanettir' başlığıyla yayımlanan yazısı, sosyal medyada tartışmalara neden olurken, HDP'den de tepki topladı.

HDP'nin İstanbul'dan milletvekili adayı olarak gösterdiği gazeteci Ahmet Şık, kişisel Twitter hesabından Bağdat'a şu eleştiriyi yaptı:

‘ŞÖHRET BUDALALIĞI DA SAÇMALAMAYA YOL AÇIYOR'

"Gezi direnişleri sırasında polis megafonunu eline alıp saçmaladığında iyi niyetli olduğunu düşünmüştük ama şimdi cemaatin çetesinin megafonu elindeyken aynı şeyi düşünmüyoruz. Şöhret budalalığı da saçmalamaya yol açıyor. Mafyalarla mücadele edenlerin aklı da vicdanı da sağlamdır."

‘AHMET İLE ERKENDEN KONUŞMAM LAZIM'

Bağdat ise Şık'a kişisel Twitter hesabından yanıt verdi:

"Millet yazıya gelen tepkilere bakıyorum elbet. Cuma yazı günüm. Oradan yazacağım cevabımı. Sadece bir şeyi acele çözeceğim. Bana polis diyen Ahmet ile erkenden konuşmam lazım. O buradan yazmış. Ben buna kızgınım. Onunla acildir işimiz. Yazı saatim cuma gecedir."

Bağdat'a bir tepki de HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen'den geldi.

Bilgen, Twitter hesabından şunları yazdı:

"Akılsız dostun olacağına akıllı düşmanın olsun' diye boşuna dememişler" diyen Bilgen, sözlerine "En büyük şansımız, Kürtlerin kendilerine akıl vermeye kalkanlardan çok daha öngörülü olması. Muhalefete muhalefet yapmanın anlamsızlığının farkındalar."

Bağdat, yazısında şunları kaydetmişti:

"Biz HDP'liler şöyle düşünüyoruz; Hiçbir turda Muharrem İnce'ye ya da Meral Akşener'e ya da Temel Karamollaoğluna ya da Doğu Perinçek'e oy vermeyeceğiz. Tutsak olmayan hiçbir yöneticimiz sizlere bu sözü vermesinler çünkü kendi Eş Başkanımız Selahattin Demirtaş tutsakken başkasına oy vermeyeceğiz. Bir oyumuzla Muharrem İnce Başkan olacak olsa bile, Muharrem İnce ‘Saray'a çıkınca Kuran çarpsın iki saate serbest bıraktıracağım Başkan'ınızı' dese de, Demirtaş'ın kendisi bunu bizden talep etse de, Abdullah Bey (Öcalan) soğuk tecrit duvarlarından bizlere fısıldasa da, Nurettin Demirtaş Dağ'dan ricada bulunsa da, Selahattin Demirtaş tutsakken başka bir yapıya koltuk değneği olmayacağız."