HDP, Gelecek Parti'li Özdağ'a yapılan saldırıyı kınadı

HDP, Gelecek Parti'li Özdağ'a yapılan saldırıyı kınadı

HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Tuncer Bakırhan, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'a gerçekleştirilen saldırıyı kınadı.

Özdağ'a acil şifa dileyen Bakırhan, "Bu saldırıyı muhalefete ve demokratik siyasete, iktidara karşı ortaya çıkan alternatif arayışlara yönelik bir saldırı olarak nitelendiriyoruz" dedi.

HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Tuncer Bakırhan, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'a gerçekleştirilen saldırıyı kınadı. Özdağ'a acil şifa dileyen Bakırhan, "Bu saldırıyı muhalefete ve demokratik siyasete, iktidara karşı ortaya çıkan alternatif arayışlara yönelik bir saldırı olarak nitelendiriyoruz" dedi.

HDP STK ve Siyasi Partilerle İlişkiler Komisyonundan Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı Tuncer Bakırhan, Gelecek Partili Selçuk Özdağ'a bu sabah evinin önünde düzenlenen saldırıya ilişkin yazılı açıklama yaptı. Saldırıyı kınadıklarını belirten Bakırhan, "Söz konusu saldırının tam da siyaseti ve siyasetçileri hedef gösteren yaklaşımların rutin hale geldiği ve sorumluların aklandığı bir dönemde gerçekleştirilmesi tesadüf değildir" dedi. 

"TOPLUMU KUTUPLAŞTIRIP GERGİNLİK YARATAN İKTİDAR BLOĞU, BU SALDIRININ MÜSEBBİBİDİR"

Bu tarz saldırıların Türkiye'de demokratik siyasetin zor koşullarda yürütüldüğünün göstergesi olduğunu ifade eden Bakırhan, şöyle devam etti: 

"Nefret söylemini kullanan, toplumu kutuplaştırıp gerginlik yaratan iktidar bloğu bu saldırının müsebbibidir. Birimize değil hepimize karşı gelişen bu tür saldırıları durdurmanın yolu da ortak hareket etmektir. Siyaseti zehirleyen, ülkeye siyasetsizliği dayatan ve insanların kendisini ifade etmesinin önünü kapatan koşullara bir an evvel son verilmelidir. Bu saldırının faillerinin ortaya çıkarılmaması, iktidarın bu konudaki sorumluluğunu ağırlaştıracaktır."