İmamoğlu'ndan anlamlı teşekkür: Hoşgörüsü, güzel ahlakıyla bize bu başarının önünü açan...

İmamoğlu'ndan anlamlı teşekkür: Hoşgörüsü, güzel ahlakıyla bize bu başarının önünü açan...

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili açıklamalarda bulunan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Bu güzel başarıyı konuşuyorsak; onun hoşgörüsü, güzel ahlakı, derin bir siyaset mühendisliği ile bize bu başarının önünü açan Kemal Kılıçdaroğlu'dur. Ona minnet duyuyorum" dedi.

CHP Belediye Başkanları Çalıştayı’na katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sandıklı ilçesi Selçik köyünde düzenlenen, Sarı Selcik Dede’yi anma programına katıldı.

Programda konuşan İmamoğlu, “Bu güzel başarıyı konuşuyorsak, onun hoşgörüsü ile güzel ahlakı ile derin bir siyaset mühendisliği ile bize bu başarının önünü açan Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Ona minnet duyuyorum. İl başkanım dedi ki, ‘Köyümüzde böyle bir aktivite var. Burada yüzyıllar boyu süren bir gelenek var. Mutlaka orada olmanızı isteriz.’ Heyecan duydum. Yolda gelirken de bu heyecanı göreceğimi düşünmemiştim bile” dedi.

Geleneklerin önemine değinen İmamoğlu, “Bu güzel Anadolu’da yaşıyorsak eğer binlerce yıllık tarihine saygı duyarak yaşamalıyız. Binlerce yıllık o insanların geleneklerine sahip çıkarak yaşamalıyız. Ve hizmet etmeliyiz. Geleneklerine, göreneklerine, yaşamlarına, inançlarına, her şeyine. Biz İstanbul’da bunu temsil edeceğiz” ifadelerini kullandı.