İnce miting için Yunanistan'a gidiyor...

İnce miting için Yunanistan'a gidiyor...

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce 24 Haziran mitingleri kapsamında 31 Mayıs perşembe günü Yunanistan'a gidiyor. İnce, Gümülcine'ye giderek oradan da İskeçe'ye geçecek. İnce daha sonra Bulgaristan Kırcaali'deki iftar yemeğine katılacak. İnce'nin Yunanistan mitingi sonrası akıllara Erdoğan'da oraya gider mi sorusu geldi.

Dilan ERDEMİR/ YURT

CHP Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Cumhurbaşkanı adayı İnce, Batı Trakya'da seçim mitingi düzenleyerek Gümülcine'ye gidecek oradan da İskeçe'ye geçecek. Muharrem İnce daha sonra Bulgaristan Kırcaali'deki iftar yemeğine katılacak.

YUNANİSTAN BASINI MİTİNGİ BÖYLE DUYURDU

Erken seçim tarihinin belli olmasından önce Türkiye karşıtı sert açıklamalarda bulunan Atina, seçim tarihinin açıklanmasının ardından konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmayacağını duyurmuş ve bu tür açıklamaların seçimleri etkileyebileceğini dile getirmişti. Fakat Yunan basını bugün 24 Haziran seçimlerine geniş yer verdi. Yunanistan'ın çok okunan gazetelerinden Kathimerini, Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin Batı Trakya'da seçim mitingi düzenleyeceğini yazdı.'Türkiye’deki seçim yarışı Trakya’ya geliyor' başlığıyla 'İnce, 31 Mayıs’ta Gümülcine’ye gidecek.Gümülcine Başkonsolosluğu’nu saat 13:00’te ziyaret edecek ve daha sonra oradaki Türk gençlik derneklerinin binasının önünde seslenecek'

'AVRUPA'DAKİ ETKİSİNİ ARTTIRIYOR'

Kathimerini’ye konuşan kaynaklar İnce’nin daha sonra İskeçe’ye de geçebileceğini açıklarken turun devamında İnce’nin Bulgaristan’ın güneyine gidebileceğini iddia etti. Gazeteye konuşan kaynaklar, İnce’nin böylelikle Avrupa’daki etkisini artırmayı hedeflediğini aktardı.

Kathimerini, İnce’nin kararının ardından, 'Trakya’da akıllara gelen soru şu. Eğer Muharrem İnce, oraya ilk giden olursa, Erdoğan da birkaç gün sonra oraya gidip bir miting düzenler mi?' sorusunu sordu.