İşte CHP'de MYK'nın şifreleri

İşte CHP'de MYK'nın şifreleri

CHP'de gözlerin çevrildiği Kılıçdaroğlu'nun A Takımının (MYK) 9 Ağustos Pazar günü saat 11.00'da açıklanması bekleniyor.

CHP 37. Olağan Kurultayı sonrasında ilk PM toplantısı yarın düzenlenecek. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkanlık edeceği toplantı sonrası, CHP Lideri'nin yeni MYK'sını açıklaması bekleniyor.

MYK'DA KÜÇÜK BİR DARALMA SÖZ KONUSU OLABİLİR

Parti Meclisi'nin belirlenmesiyle birlikte gözler CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun  A Takımı olarak nitelendirilen MYK'sında, kimlere görev vereceğine çevrildi. Kılıçdaroğlu'nun yeni dönemde MYK'sında koltuk sayısını 18'den 15'e düşürmesi bekleniyor. Kılıçdaroğlu'nun Tuncay Özkan ve Ünal Çeviköz'e de danışmanlık verebileceği CHP kulislerinde konuşuluyor.

O İSİMLERİN MYK KOLTUKLARINI KORUMASI BEKLENİYOR

CHP'de Faik Öztrak, Oğuz Kaan Salıcı, Bülent Kuşoğlu, Seyit Torun, Onursal Adıgüzel, Yunus Emre, Muharrem Erkek ve Veli Ağbaba'nın koltuklarını koruması bekleniyor.

YENİ İSİMLERDEN ÖNE ÇIKANLAR

İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak, İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke, Aydın Milletvekili Bülen Tezcan, Ankara Milletvekili Gamze Taşçıer, Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca, Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, Sivas Milletvekili Ulaş Karasu,Gökhan Günaydın, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na yakın isimlerden Deniz Demir, Aylin Yaman ve Ali Rıza Erbay gibi isimlerden bazılarının yeni MYK'da olması bekleniyor.

GÜRSEL EROL BİLMECESİ

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun listesini delenler arasında en yüksek oyu alan Elazığ Milletvekili Gürsel Erol konusunda Kılıçdaroğlu'nun nasıl bir karar alacağı ise bilinmiyor. 

PANDEMİ MYK'YA YER BULABİLİR

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun yeni MYK'da bazı koltukları kaldırabileceği ifade edilirken bazı koltuklarıda revize edebileceği ifade ediliyor. Buna göre Kadın Politikaları koltuğu kaldırılıp doğrudan Kadın Kolları Genel Başkanı yetkisinde çalışmalar yapılabileceği; Dünyayı ve Türkiye'yi etkisi altına alan Covid pandemisi karşısında sağlık politikaları koltuğu oluşabileceği; sendika ve meslek odaları koltuklarının birleşebileceği; Dış ilişkilere Ünal Çeviköz ile devam edilmesi halinde bu koltuğunda kaldırılabileceği ifade ediliyor.

ESKİ MYK ÜYELERİ VE SEÇİM BÖLGELERİ ŞU ŞEKİLDE :

1. FETHİ AÇIKEL - ARGE - BİLİM YÖNETİM KÜLTÜR PLATFORMU - İSTANBUL
2. TUNCAY ÖZKAN - BASINLA İLİŞKİLER VE KURUMSAL İLETİŞİM -İZMİR
3. ONURSAL ADIGÜZEL - BİLGİ VE İLETİŞİM TEKNOLOJİLERİ -İSTANBUL
4. ÜNAL ÇEVİKÖZ - DIŞ İLİŞKİLER -İSTANBUL
5. GÜLİZAR BİÇER KARACA - DOĞA HAKLARI -DENİZLİ
6. FAİK ÖZTRAK - EKONOMİ POLİTİKLARI - PARTİ SÖZCÜSÜ -TEKİRDAĞ
7. YILDIRIM KAYA - EĞİTİM POLİTİKALARI -ANKARA
8. BÜLENT KUŞOĞLU - İDARİ VE MALİ İŞLER -ANKARA

9. VELİ AĞBABA - İŞÇİ ODALARI, MESLEK ODALARI VE SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI -MALATYA

10. AYKUT ERDOĞDU - SENDİKALAR VE ESNAF ODALARI -İSTANBUL
11. OĞUZ KAAN SALICI - ÖRGÜT YÖNETİMLERİ -İSTANBUL
12. GAMZE AKKUŞ İLGEZDİ - HALKLA İLİŞKİLER -İSTANBUL
13. MUHARREM ERKEK - HUKUK POLİTİKALARI -ÇANAKKALE
14. SEYİT TORUN - YEREL YÖNETİMLER- ORDU
15. YUNUS EMRE - GENÇLİK POLİTİKALARI -İSTANBUL
16. GÖKÇE GÖKCEN - İNSAN HAKLARI -İSTANBUL
17. LALE KARABIYIK - KADIN POLİTİKALARI -BURSA
18. ORHAN SARIBAL - TARIM POLİTİKALARI -BURSA

Gazetekritik