İYİ Parti lideri, Meral Akşener elindeki son anketi açıkladı!

İYİ Parti lideri, Meral Akşener elindeki son anketi açıkladı!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, parti olarak sürekli anket yaptırdıklarını söyleyerek son anketlerde oy oranlarınıN yükseldiğini açıkladı. "Siyasi partilerin ilk kurulduklarında oyları düşer, Ak partinin oyları da kurulduktan sonra düşmüştü, bizimkisi arttı"

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kırıkkale’de partisinin il binasının açılışının ardından basın mensuplarının sorularını cevapladı. Akşener, parti olarak sürekli anket yaptırdıklarını söyleyerek, şöyle konuştu:

“Bizdeki anketlerde bu dediğiniz şekilde değil. Anketler insana bir yol gösteriyor, yani nereye ulaşmanız lazım nerede eksiğiniz var, hangi seçmen kitlesine ne söylemeniz lazım. Hem oran hem de benim en son önümde bulunan anket de biz yüzde 20.5 civarındayız. Yaptırdığımız adres belli ücretini ödüyoruz. Bu sistem içerisinde şimdi ama ilginç bir şey var. Partimiz kurulmadan evvel yüzde 19.5 görünüyordu. Normalde partiler kurulduktan sonra düşerler, Ak Parti’nin kurulmasında da öyle olmuştu. Çünkü teşkilatlarda siz atarsınız öbürü küser bir silkelenme olur. Fakat bizde tersi oldu, bir puan artmış. Sebebi de şu, ‘kurdurulmayacak’ dendi kurulunca ‘hah kuruldu’ oldu. Şimdi de ‘seçime sokulmayacak’ diye bir iddia var. Bizim sandık güvenliğine dair eğitim sistemi kurduk. Yani ‘İYİ Parti sandık eğitim merkezi’ diye bir alan oluşturduk. Bu arada da seçmen kütüklerini istedik. Yüksek Seçim Kurulu’ndan istediğimiz tarih 5’i, onlar 8’inde bize cevap verdiler. O konuda haklılar, ‘kongrelerini yapmadılar’ konusunda haklılar. Bugün itibarıyla bizim seçime girmekle ilgili bir sorun yok. Seçime gireceğiz. İYİ Parti’ye el altından çelme takılır ama demin söylediğim gibi benim tanıdığım Erdoğan ‘bir kadından korktu’ diye kendine dedirtmez” dedi.

'DÜN SENİ TEHDİT ETTİKLERİNDE BU GARİP KADIN SENİN YANINDAYDI'

Akşener, kendilerine bina kiralayan vatandaşların tehdit edidiği iddiasını yinelerken, "Binanın kirasını ödüyoruz, tehdit ettiriyorsunuz; mal sahipleri korkup vazgeçiyor. Konuşma yapmaya çalışıyoruz, tehdit var, şu otobüsün buraya gelmesi için karşımıza binlerce sorun çıkarılıyor. Dün seni tehdit ettiklerinde bu garip kadın senin yanındaydı. Hapse girdin bu insanlar senin yanındaydı. Bu millet seni başbakan yaptı, sonra cumhurbaşkanı yaptı, ama sana yetmedi. Şimdi çıkmış tek adam olmak istiyorsun. Muhterem bu kadarına bu millet evet demez! Bu millet bu kadarına hayır der ve hayır diyecek!" dedi.